spot_img

Programy instytucji

Wsparcie finansowe można otrzymać na projekty promujące czytelnictwo, patriotyzm, tradycje, język ojczysty, historię i nie tylko.

Wszystko, co ważne w jednym miejscu

Każdy program zawiera informacje podane w przejrzystej formie pytań
i odpowiedzi, dzięki czemu szybko poznasz najważniejsze wytyczne
i wskazówki przydatne do napisania wniosku. Znajdziesz też przykłady projektów bibliotek, które otrzymały dofinansowanie.

Reymont. Interwencje

Celem programu jest wsparcie przedsięwzięć artystycznych, edukacyjnych, naukowych lub animacyjnych, które przyczynią się do popularyzacji twórczości literackiej Władysława Reymonta oraz promowanie postaw wrażliwości społecznej i różnorodności.

Synergia

Celem programu jest wsparcie projektów kulturalnych stwarzających warunki do wzmacniania przynależności lokalnych społeczności w Polsce do Unii Europejskiej oraz promowanie praw podstawowych Unii.

Dyskusyjne Kluby Książki

Celem programu jest promocja kultury literackiej i czytelnictwa, ożywienie i integracja środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych, zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z bibliotek publicznych oraz inspirowanie bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

EtnoPolska

Celem programu jest rozwijanie działań z zakresu edukacji regionalnej i upowszechniania wiedzy na temat tradycyjnych wartości obecnych w kulturze materialnej i niematerialnej społeczności oddalonych od dużych ośrodków życia kulturalnego.

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Kultura – Interwencje

Celem programu jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym.

Niepodległa

Celem programu jest upamiętnienie bohaterów i wydarzeń z lat 1768–1989 od Konfederacji Barskiej aż do Obrad Okrągłego Stołu oraz pierwszych częściowo wolnych wyborów.

Ojczysty – dodaj do ulubionych

Celem programu jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, budowanie kompetencji językowych, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym poprzez realizację projektów popularyzujących wiedzę o języku.

Patriotyzm Jutra

Celem programu jest odkrywanie, dokumentowanie i upowszechnianie wiedzy z zakresu historii Polski.

Powstanie Styczniowe 1863-1864

Celem programu jest upamiętnienie bohaterów i wydarzeń sprzed 160 laty. Ma uświadamiać znaczenie Powstania dla polskiej tradycji i narodowego dziedzictwa, krzewić postawę patriotyczną, dumę z historycznego dziedzictwa Polski, przywiązanie Polaków do idei wolności i niepodległości.

Symbole Narodowe RP

Celem programu jest podniesienie stanu wiedzy Polaków o symbolach Rzeczypospolitej Polskiej: orle białym, barwach biało-czerwonych i hymnie państwowym – o ich historii, znaczeniu i symbolice, a także o ich użytkowaniu z należną czcią i szacunkiem.

Wolność po polsku

Celem programu jest upowszechnianie wiedzy o historii i dziedzictwie Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej myśli narodowej, katolicko-społecznej i konserwatywnej.

Izby pamięci

Celem programu jest utworzenie lub rozwój izb pamięci o zasięgu lokalnym.

Jak napisać dobry wniosek?

Poradnik dla bibliotekarzy.

Odkryj inne programy!

Możliwości jest więcej!