Znalazłam tę książkę w pociągu, czyli krótka historia zwrotu

Biblioteka Gdynia podzieliła się z czytelnikami krótką historią powrotu zaginionej książki. Bibliotekarze opisali na swoim Facebooku – jak to ujęli – niezwykle miły gest.

Na zwróconej książce Opowiadania Katherine Mansfield bibliotekarze znaleźli żółtą kartkę z wiadomością „Znalazłam tę książkę w pociągu” z uśmiechem i podpisem Pani Agnieszki.

– Nasz czytelnik przez przypadek zostawił w pociągu książkę, która wypożyczona była w jednej z naszych bibliotek. Znalazła ją tajemnicza i dobroduszna Pani Agnieszka, która zabrała ją ze sobą. Po naszych oznaczeniach ustaliła ona, skąd pochodzi książka i osobiście odesłała ją na adres tejże biblioteki, załączając jednocześnie liścik z wyjaśnieniem – piszą bibliotekarze. – Nie tylko odzyskaliśmy fajny tytuł, który wrócił już na nasze półki, ale i wspomniany czytelnik nie będzie musiał ponosić niepotrzebnych konsekwencji, wynikających z regulaminu – dodają dziękując Pani Agnieszce.

Zachęcam również do poznania filii Biblioteki Gdynia, które znalazły się w moim projekcie BiblioTEKA_INSPIRACJI:

Źródło zdjęć: freepik.com