Szukasz funduszy na realizację projektów w bibliotece? Złóż wniosek już dziś!

Do 30 listopada można składać wnioski w programach MKiDN. Trwają też nabory do innych programów. Gdzie można zdobyć dodatkowe pieniądze na projekty?

Pamiętaj, że w serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” za darmo znajdziesz:

• wygodny terminarz naborów
  • wzory wniosków
  • wskazówki
  • przydatne dokumenty
  • kryteria oceny wniosków
  • przykłady kosztów kwalifikowanych
  • przykłady zrealizowanych projektów
  • listy rankingowe z poprzednich naborów
  • poradnik „Jak napisać dobry wniosek?”
  • i wiele innych pomocnych materiałów.

Biblioteki mogą wnioskować o wysokie dofinansowanie w ramach wielu programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pełną listę programów MKiDN na rok 2024 znajdziesz tutaj. Warto skorzystać z programów takich jak: Promocja czytelnictwa, Literatura oraz Partnerstwo dla książki.

Do 8 grudnia 2023 roku biblioteki publiczne i nie tylko mogą aplikować do programu dotacyjnego „Niepodległa”. Można zdobyć od 10 tys. zł do nawet 100 tys. zł na różne projekty historyczne i edukacyjno-animacyjne.

O dofinansowanie w ramach programu „Dyskusyjne Kluby Książki” mogą ubiegać się wojewódzkie biblioteki publiczne. Nabór wniosków trwa do 18 grudnia 2023 roku.

Biblioteki różnych typów mogą ubiegać się o granty w programach Fundacji Santander „Bank Młodych Mistrzów Sportu” (7 tys. zł) i „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO” (10 tys. zł). Ostanie nabory w tym roku trwają do 11 grudnia.

Źródło zdjęć: freepik.com – pvproductions