spot_img

Nowe biblioteki – na poziomie

To są dopiero biblioteki na poziomie! Zobaczcie, jak prezentują się nowo otwarte placówki w Lublinie i Wielgiem. Zachwyca również Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie

W Lublinie w dzielnicy Szerokie otwarto Bibliotekę Na Poziomie. Filia MBP posiada dwie antresole, na których mieszczą się stanowiska komputerowe i miejsce do relaksu. Nie zabrakło także tych do pracy i wygodnej lektury. Oprócz wypożyczalni książek czytelnicy mogą skorzystać z pracowni komputerowej, a najmłodsi pobawić się w specjalnej strefie dla dzieci.

Biblioteka Na Poziomie

Biblioteka Na Poziomie

Więcej: strona www biblioteki, fot. Beata Wijatkowska (także w leadzie)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu

17 czerwca br. swoją działalność rozpoczęła Zagłębiowska Mediateka. To biblioteka na miarę XXI wieku – dostosowana pod czytelnika wypożyczającego zarówno zbiory tradycyjne, jak i cyfrowe. W przebudowanym budynku jest jasno, przestronnie i miło. Teraz każdy mieszkaniec Sosnowca bez względu na wiek może korzystać z udostępnionych przestrzeni. To świat nauki i fantazji, edukacji, gry i zabawy.

Więcej: strona www biblioteki

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

Zmodernizowana biblioteka została otwarta w Wielgiem. Dzięki zmianom placówka zyskała dwukrotnie większy metraż. Nowe regały zapraszają użytkowników do wypożyczania. Zadbano nie tylko o widoczną prezentację księgozbioru, ale i miłą atmosferę. Inwestycja kosztowała ponad 246 tys. zł.

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

Więcej: strona www biblioteki, fot. OKiBG Wielgie

Zapraszam jeszcze w tym tygodniu na kolejne wydanie cyklu „Nowe biblioteki” 🙂

Włoska biblioteka Pinokia stworzona przez Polaków

Nowe biblioteki – kulturalne przestrzenie