spot_img

Nowe biblioteki – kulturalne przestrzenie

Odmienione i przestronne wnętrza biblioteki znajdą się wkrótce na dworcu w Kartuzach. Otwarcie do swoich progów zapraszają biblioteki w Wieluniu oraz Brzegu – zobaczcie koniecznie te metamorfozy!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kartuzach

Kartuska Biblioteka już w maju rozpocznie przeprowadzkę z „Kaszubskiego Dworu” do swojej nowej siedziby na piętrze budynku dworca kolejowego. Jego otwarcie jest planowane na drugą połowę czerwca. Książnica zupełnie odmieni swoje oblicze – będzie przestrzenią przede wszystkim dla czytelników. Większość księgozbioru zostanie zmagazynowana w osobnych pomieszczeniach. Nową biblioteką zajmie się pracownia Sikora Wnętrza.

biblioteka w kartuzach

Czytaj więcej na: Przetarg na wyposażenie nowej Biblioteki ogłoszony!, strona www biblioteki, fot. pracownia Sikora Wnętrza

Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu

Adaptacja i wyposażenie biblioteki w Brzegu zmieniły ją nie do poznania. Oprócz wspaniałej przejrzystej i pełnej książek przestrzeni są też: pracownia digitalizacji, kącik zabaw malucha, miejsce dla młodzieży i dorosłych z grami i nie tylko. Nie zabrakło również wrzutni książek, sprzętu komputerowego, telewizorów do prezentacji, urządzeń do odczytywania książek. Pojawił się też system znaków informujących o bibliotece. Zmiany kosztowały 2,3 mln zł. Ceremonię otwarcia można zobaczyć tutaj.

Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu 1

Więcej: strona www biblioteki, fot. PMAPiasekMichalskiArchitekci

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu

Otwarta przestrzeń, wolny dostęp do półek oraz wygodne miejsce do pracy i lektury – tak zmieniła się nowo otwarta biblioteka w Wieluniu. Zobaczcie galerię zdjęć z Facebooka biblioteki.

https://www.facebook.com/biblioteka.powiatowa.wielun/posts/1177897699011112

Więcej na: fb biblioteki
Źródło zdjęć: lead Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu – PMAPiasekMichalskiArchitekci