spot_img

Nowy system do składania wniosków w Programach MKiDN

MKiDN poinformowało o zakończeniu prac migracyjnych do nowego systemu do składania wniosków w programach ministra. Biblioteki, które znalazły się na tegorocznej liście rankingowej programów takich jak Czasopisma, Promocja czytelnictwa, Literatura i Partnerstwo dla książki w ramach programów MKiDN muszą zaczekać na umowy do połowy lipca 2024 roku. Szczegóły w komunikatach poniżej.

Komunikat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Przy pierwszym logowaniu w systemie roGRANT prosimy Państwa o zmianę hasła poprzez skorzystanie z funkcji „Nie pamiętasz swojego hasła”, która jest dostępna na stronie logowania. Po podaniu loginu z EBOI, na Państwa adres mailowy powiązany z tym systemem zostanie przesłany link do ustawienia nowego hasła. W przypadku wątpliwości co do nazwy konta (loginu) można je odzyskać korzystając z opcji „Nie pamiętasz swojego loginu” [źródło].

Komunikat Instytutu Książki

W związku z pracami modernizacyjnymi nad systemami informatycznymi służącymi do obsługi Programów Ministra, niezależnymi od Instytutu Książki, uprzejmie informujemy, że proces przygotowania umów na dofinansowanie zadań realizowanych w ramach programów: Czasopisma 2024, Promocja czytelnictwa 2024, Literatura 2024 i Partnerstwo dla książki 2024 jest wstrzymany co najmniej do połowy lipca br. Jednocześnie zapewniamy, że kiedy tylko będzie to możliwe, zespół Działu Grantów IK niezwłocznie przystąpi do przygotowywania umów. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami Działu Grantów IK [źródło].

Źródło zdjęć: freepik.com