Dzień Postaci z Bajek – inspiracje

Już 5 listopada odchodzony będzie Dzień Postaci z Bajek. To okazja do pokazania bajek zarówno tych sprzed lat, jak i współczesnych. Warto również zainspirować się innymi pomysłami, które sprawdzą się nawet w najmniejszej bibliotece przez cały rok.

Bajka na telefon

Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ w Elblągu zaproponowała swoim najmłodszym czytelnikom „Bajkę na telefon”. Ma być wsparciem dla rodziców w czasie pandemii oraz umileniem czasu wolnego dzieci, które lubią głośne czytanie.

Przemarsz postaci z bajek

Przemarsz promujący głośne czytanie w wykonaniu Biblioteki Sopockiej.

Pokój bajek / Kącik dla dzieci w bibliotece

Jak zaaranżować przytulne strefy dla dzieci, przeznaczone do czytania, zabawy i odpoczynku? Wiele prac można przeprowadzić własnym nakładem. Przedstawiam porady i pomysły. Bonus: prosty przepis na czytelnię pod chmurką i gwiazdami.

Kopalnia bajek

Powrót do skarbów literatury dla dzieci i młodzieży zapewnią projekty: Bajki na kliszy oraz Kopalnia bajek. Prawdziwą gratką jest też wrocławska propozycja kolekcji „Dawna Książka Dziecięca” oraz pomysł na warsztaty „Książki naszych rodziców i dziadków”.

Źródło zdjęć: freepik.com