spot_img

Bajka na telefon – zimowe opowieści czytane przez bibliotekarzy

Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ w Elblągu zaproponowała swoim najmłodszym czytelnikom „Bajkę na telefon”. Projekt powstał w związku z ograniczeniami działalności bibliotecznej. Ma być wsparciem dla rodziców w czasie pandemii oraz umileniem czasu wolnego dzieci, które lubią głośne czytanie.

Akcja biblioteki w Elblągu wynikła z potrzeby utrzymania kontaktu z czytelnikami. Jej celem jest również zapewnienie rodzicom i opiekunom dzieci nowych możliwości do bezpiecznego kontaktu z biblioteką, dającym jednocześnie poczucie bycia razem w miejscu, które się zna i lubi, trochę innego niż on-line.

Tak o swoim pomyśle mówią bibliotekarze: – To propozycja dla dzieci, które tęsknią za spotkaniami w bibliotece, lubią bajki i opowieści oraz głośne czytanie. Wystarczy, aby rodzic lub opiekun zadzwonił i umówił się na czytanie dla swojego dziecka. W styczniu czytane będą zimowe opowieści. To pomysł na funkcjonowanie instytucji w czasach pandemii.

Czytanie „Bajek na telefon” odbywa się poniedziałku do piątku w godz. 10–16, a każe trwa do 10 minut. Zamówienia na bajkę przyjmowane są e-mailowo i telefonicznie z jednodniowym wyprzedzeniem. Przy zgłoszeniu należy podać płeć i wiek dziecka.

Zobacz też odsłonę akcji „Bajka na telefon” z Katowic.


Źródło zdjęć: freepik.com