spot_img

Bajka przez telefon – pomysł z Katowic wart naśladowania

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach w czasie ograniczenia swojej działalności z powodu epidemii postawiła na telefon.

W bibliotece odbywały się cotygodniowe spotkania „Czytanie na dywanie”. Wśród uczestników były dzieci oraz ich rodzice. Bibliotekarze nie chcąc przekładać dotychczasowej tradycji z powodu zamknięcia filii, postanowili działać… przez telefon.

Akcja „Bajka przez telefon”

Na czym polega akcja? Filia nr 12, Filia nr 11, Filia nr 18 oraz Filia nr 23 i Filia nr 30 przyjmują, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 10.00 telefoniczne oraz mailowe zgłoszenia od rodziców, którzy chcieliby, by Panie Bibliotekarki poczytały ich dzieciom przez telefon. Czytanie odbywa się będzie w godz. od 10.00 do 13.00, poprzez oddzwanianie na numer telefonu podany przez rodzica.

– Mamy nadzieję, że akcja „Bajka przez telefon” choć trochę pomoże dzieciom, a także Wam, rodzicom, przebrnąć przez ten trudny czas – podsumowują organizatorzy.

Telefon do poety

Warto przypomnieć, że w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu od wielu lat działa „Telefon do poety”. W holu bibliotecznym ustawiony jest przeszklony stolik, telefon i wygodna sofa. Na ścianach wiszą plakat promujący akcję oraz wykaz numerów. W słuchawce telefonu, po wybraniu odpowiedniego numeru, czytelnicy zainteresowani poezją mogą odsłuchać jeden z 12 wierszy lokalnych twórców skupionych wokół Nowotomyskiego Piętra Wyrazów Literackich. Każdy wiersz czytany jest przez autora.

Źródło zdjęć: freepik.com – mrsiraphol