spot_img

Nowa Biblioteka Biecz powstała, by jak najlepiej służyć czytelnikom

Poniedziałek 6 września 2021 roku długo zapadnie w pamięć mieszkańców Biecza położonego w województwie małopolskim. Tego dnia uroczysto otwarto wyremontowany oraz przebudowany obiekt Biblioteki Biecz i Urzędu Miejskiego w Bieczu.


– Upragniona rozbudowa biblioteki została zakończona, uroczyście i oficjalnie oddana, a plany na dziś i na jutro to cieszyć się tym miejscem i jak najlepiej służyć naszym czytelnikom – mówi Elżbieta Knapik, dyrektor Biblioteki Biecz. – Powstała wyjątkowa biblioteka, w której nowoczesność została umiejętnie wkomponowana w architekturę, historię i tradycję miasta – dodaje.

W środku czeka wspaniała wypożyczalnia dla dorosłych z antresolą. Pełne książek regały pełnią również funkcję siedzisk. Oprócz tego, na odwiedzających czekają wygodne krzesła i kanapa.

Do korzystania zachęca mediateka. Połączenie kraty i pasków zostało przełamane czerwienią, a elementy wyposażenia idealnie wpisały się do stylu wnętrza. W osobnym kąciku zaaranżowano miejsce do posiedzenia, oglądania i słuchania. Chętni do przeglądania zasobów internetowych mają do dyspozycji kilka stanowisk komputerowych.

Na ścianach w poszczególnych pomieszczeniach zawieszono plakaty ze znanymi postaciami, bohaterami filmowymi czy okładkami płyt. Bibliotekę dla młodych utrzymano w żywej kolorystyce, powstał kącik dla dzieci czy przestrzeń do spotkań na schodkach oraz miejsce na inne aktywności i lekturę.

W ramach zmian (i odrębnego projektu) dokonano również konserwacji malowideł synagogi Talmud-Tora odkrytych podczas modernizacji biblioteki.

Zmian udało się dokonać w ramach programu „Infrastruktura bibliotek. Całość inwestycji kosztowała ponad 4,2 mln złotych.

O remoncie biblioteki możecie przeczytać też w cyklu „Nowe biblioteki”:


Źródło zdjęć: mat.pras. Biblioteka Biecz