Infrastruktura bibliotek – nabór wniosków w edycji 2021

Instytut Książki ogłosił pierwszy nabór wniosków w konkursie „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”. Nabór trwa do 9 sierpnia 2021 roku.

Infrastruktura bibliotek 2021–2025

Wdrożenie kierunku interwencji 2.1. Infrastruktura bibliotek 2021–2025 w ramach NPRCz 2.0 przyczyni się do wzmocnienia potencjału i roli bibliotek publicznych.

Uprawnione podmioty

Samorządowe instytucje kultury, gminne biblioteki publiczne będące samodzielnymi instytucjami kultury oraz gminne instytucje kultury, w skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki publiczne, dla których organem założycielskim jest odpowiednio: gmina wiejska i gmina miejsko-wiejska bez ograniczenia liczby mieszkańców oraz gmina miejska do 100 tys. mieszkańców.

Dofinansowanie

Dofinansowania są przyznawane w przedziale od 500 000 zł do 2 250 000 zł.

Można ubiegać się dofinansowanie projektów, czyli przedsięwzięć polegających na realizacji jednego z następujących zadań: budowa, przebudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja bibliotecznego obiektu budowlanego, wraz z jego wyposażeniem.

Warunki

• złożenie wniosku do 9 sierpnia 2021 roku
  • można złożyć jeden wniosek.

Szczegóły dostępne są na stronie instytutksiazki.pl.

Źródło zdjęć: freepik.com