spot_img

Nowe biblioteki – przekształcone w nowoczesne placówki kultury

Polskie biblioteki stają się coraz piękniejsze! Na kulturalnej mapie znalazły się trzy nowe biblioteki w: Hażlachu, Bieczu i Chełmku.

Gminna Biblioteka Publiczna w Hażlachu

Budowa siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Hażlachu przy ul. Głównej 37 trwała trzy lata. Projekt nowej biblioteki zakładał remont, przebudowę, rozbudowę i modernizację niszczejącego z powodu zalania przez powódź budynku. Jego celem było dostosowanie go do potrzeb lokalnej społeczności i zacieśnienia współpracy z instytucjami, organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi tak, by stał się on bijącym sercem na kulturalnej mapie gminy Hażlach. Czytaj więcej tutaj!

Biblioteka Biecz

Biblioteka Biecz po czterech latach otrzymała pozwolenie na użytkowanie nowowybudowanej części obiektu przy ulicy Rynek 20.

Oprócz zawartości stricte książkowej, biblioteka posiada nowy dział – „Mediatekę” – bardzo bogato wyposażoną w multimedia (filmy, muzyka, audiobooki), której zasoby, podobnie jak zbiory Cichej czytelni, udostępnione zostaną czytelnikom, gdy pozwoli na to sytuacja sanitarno-epidemiologiczna. Biblioteka w nowej odsłonie przekształciła się w nowoczesną placówkę kultury i dostępu do wiedzy. Będzie to sprzyjać pracy, czytaniu, poszerzaniu kontaktu z kulturą, rozwojowi najmłodszych czytelników oraz nawiązywaniu więzi społecznych.

Więcej na temat zmian w linku poniżej.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Biblioteka Biecz

Biblioteka Publiczna MOKSiR w Chełmku

Biblioteka w Chełmku została przeniesiona do wyremontowanego budynku po byłym przedszkolu na ul. Brzozowej. W nowej siedzibie dostępne są czytelnie: ogólna, naukowa oraz dla młodzieży. Czytelnicy mogą korzystać też z sal: komputerowej, plastycznej, warsztatowej oraz multimedialnej. Znajduje się tutaj również świetlica dla dzieci, kawiarnia oraz sala zabaw. Inwestycja kosztowała niespełna 6,3 mln zł.

– Pomieszczenia klimatyzowane, zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt służący do poszerzenia oferty książnicy oraz do większych możliwości kształtowania zachowań czytelniczych wśród różnych grup wiekowych, a zwłaszcza u czytelnika młodego. Również do podejmowania szeregu przedsięwzięć animowania kultury, przez które ukażemy bibliotekę jako nowoczesną, otwartą przestrzeń życia społecznego – podaje Urszula Bialik, kierownik działu bibliotek.

Fotorelację z przeprowadzki można zobaczyć na blogu biblioteki.

Więcej: strona www biblioteki, fot. mat.pras./Biblioteka Publiczna MOKSiR w Chełmku