spot_img

Mobilny punkt szczepień w bibliotece w Niemczy

Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza zorganizował w bibliotece mobilny punkt szczepień. To bilet do normalności, ale i szansa na zdobycie nowych czytelników. Po przyjęciu dawki czas oczekiwania każdemu umili książka z wypożyczalni.

To nie pierwszy taki punkt szczepień utworzony w bibliotece. Na początku roku pisałam o roli biblioteki w propagowaniu szczepień. Wówczas wywiad z dyrektorką biblioteki w Trzebielinie wzbudził duże emocje, a opinie bibliotekarzy do takiej inicjatywy były podzielone.

Tak samo jak w Trzebielinie punkt szczepień w Niemczy obsługuje personel medyczny, nie bibliotekarze.

Punkt został otwarty w piątek 7 lipca. Przed wejściem ustawiono namiot z potrzebnymi informacjami dotyczącymi szczepień oraz materiałami promującymi powiat dzierżoniowski (współorganizatora akcji i punktu mobilnego). Dodatkowo zorganizowano koncert, poczęstunek i inne atrakcje, które miały przyciągnąć chętnych. Same szczepienia odbywają się we wnętrzu biblioteki. W punkcie zaszczepiły się 73 osoby.

Zachęcam wszystkich bibliotekarzy do szczepień, do organizowania podobnych inicjatyw dla swoich czytelników oraz promowania korzyści ze szczepień – #SZCZEPIMYSIĘ. Materiały do pobrania znajdziesz tutaj.

Zobacz także

Źródło zdjeć: Biblioteka w Niemczy, mat.pras.