Zniesienie nakazu noszenia maseczek i ograniczeń epidemicznych w bibliotekach

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów znosi nakaz noszenia maseczek i ograniczenia w bibliotekach. Przepisy wchodzą w życie od poniedziałku 28 marca 2022 roku. Stan epidemii nie został jednak odwołany.

Biblioteka Narodowa rekomenduje obecnie:

• regularne wietrzenie pomieszczeń
  • dezynfekowanie powierzchni i klamek
  • w małych pomieszczeniach stosowanie przesłon ochronnych (np. z pleksi) w punkcie kontaktu czytelnika z bibliotekarzem
  • w przypadku lokalnego wzrostu liczby zakażeń lub znacznego pogorszenia się sytuacji epidemicznej powrócić do stosowania wcześniej przyjętych zasad reżimu sanitarnego.

Dołącz do akcji „Serce dla Ukrainy”!

Zachęcamy wszystkie biblioteki do włączenia się do akcji „Serce dla Ukrainy”. Wystarczy wywiesić serca w widocznym miejscu (oknach, drzwiach, regałach, przy ladzie, w czytelniach). Swoje zdjęcia i materiały można nadsyłać na adres b.morawiec@lustrobiblioteki.pl. Zostaną one opublikowane w specjalnej galerii zdjęć na stronie lustrobiblioteki.pl.

Grafiki do wykorzystania (także online)

#SolidarnizUkrainą – bezpłatne materiały i inspiracje dla bibliotekarzy

By wspomóc bibliotekarzy w zakresie dostosowania oferty bibliotecznej do nowych użytkowników, także osób przybywających z Ukrainy, Lustro Biblioteki uruchomiło serwis #SolidarnizUkrainą.

W serwisie znajdziesz:

Źródło zdjęć: polona.pl