spot_img

Pracujesz zdalnie? Napisz wniosek o dofinansowanie!

Zdobądź fundusze dla biblioteki na projekty związane z działaniami w sieci, zapewnieniem dostępu do technologii teleinformatycznych, ulepszeniem internetu. Inny program grantowy ma na celu popularyzację matematyki, co można z powodzeniem zrealizować zakładając blog lub kanał wideo.

Kultura w sieci

Zakłada formę upowszechniania działalności twórczej lub prezentację jej efektów w elektronicznych kanałach komunikacji, przede wszystkim w Internecie. Dofinansowanie można dostać m.in. na: warsztaty on-line, webinaria, kursy e-learningowe z zakresu edukacji kulturalnej, wydarzenia kulturalne on-line.

mPotęga

To program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność.

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Publiczny internet dla każdego

Wszystkie gminy i biblioteki publiczne mogą wziąć udział w konkursie „Publiczny internet dla każdego”. Celem projektu, realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jest zapewnienie w miejscach publicznych – w tym w bibliotekach – bezpłatnego dostępu do szybkiego internetu. 

Przy okazji warto mieć na uwadze 10 programów i konkursów grantowych fundacji dla bibliotek.

Źródło zdjęć: freepik.com