spot_img

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020 – trwa nabór wniosków

Instytut Książki ogłosił nabór wniosków w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”. Można zdobyć na ten cel nawet 30 tys. zł. Termin naboru wniosków w siódmej edycji upływa 29 maja 2020 r.

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Uprawnione podmioty

O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina wiejsko-miejska lub gmina miejska.

Wnioskodawcy, którzy otrzymali dofinansowania w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” w 2017 lub w 2019 roku oraz w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020” są wyłączeni z możliwości ubiegania się o dofinansowanie.

Dofinansowanie

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych w jednostkowej cenie nabycia do 10 tys. zł. Minimalna kwota dofinansowania to 10 tys. zł, a maksymalna – 30 tys. zł.

Dofinansowanie może być wydatkowane m.in. na zakup: komputerów stacjonarnych i przenośnych, jednostek zasilających, jednostek wejścia/wyjścia/wielofunkcyjnych, robotów edukacyjnych, systemów wizualizacji wielkoekranowej, tablic i monitorów interaktywnych, oprogramowania.

Warunki

Regulamin dostępny jest na instytutksiazki.pl

Źródło zdjęć: freepik.com