spot_img

6 możliwości na zdobycie pieniędzy przez biblioteki

Darmowe wi-fi w bibliotekach, promowanie lokalnego dziedzictwa i kultury, a nawet stworzenie literackiego ogrodu to tylko nieliczne przykłady działań, jakie można zrealizować dzięki proponowanym programom grantowym. Poniższa lista podpowiada 6 możliwości na zdobycie pieniędzy przez biblioteki!

Tu mieszkam, tu zmieniam EKO

Szukasz środków finansowych na realizację ekologicznego projektu? Jeśli myślisz o roślinnym muralu, literackim ogrodzie czy zielonej bibliotece, to warto napisać wniosek do eko programu grantowego. W puli aż pół miliona! Nabór trwa do 2 marca 2020 r.

Minimalna wartość dofinansowania wynosi 5 tys. zł, a maksymalna 10 tys. zł.

Patriotyzm Jutra

Ruszyła XII edycja programu „Patriotyzm Jutra”. W tegorocznej edycji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ten cel przeznaczy 4 mln zł. Nabór trwa do 6 marca 2020 r.

Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 5 tys. zł, zaś maksymalna 70 tys. zł.

Kultura – Interwencje

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Kultura – Interwencje”. Biblioteki mogą ubiegać się nawet o 150 tys. zł na realizację zadań zwiększających obecność kultury w życiu społecznym. Nabór trwa do 16 marca 2020 r.

Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 5 tys. zł, zaś maksymalna 150 tys. zł.

Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym

Aż 3,5 mln euro czeka w programie „Kultura”. 16 stycznia został otwarty nabór do Działania 1 „Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym”, którego celem jest stworzenie odpowiednich warunków do prowadzenia działalności kulturalnej. Nabór trwa do 30 marca 2020 r.

Minimalna wartość dofinansowania wynosi 0,5 mln euro, a maksymalna 3,5 mln euro.

Poprawa dostępu do kultury i sztuki

W ramach działania 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” można ubiegać się od 100 tys. do nawet 500 tys. euro dofinansowania. Projekty mogą być realizowane praktycznie we wszystkich dziedzinach kultury i sztuki. Nabór trwa do 30 marca 2020 r.

Minimalna wartość dofinansowania projektu wynosi 100 tys. euro, a maksymalna 500 tys. euro.

Publiczny internet dla każdego

Wszystkie gminy i biblioteki publiczne mogą wziąć udział w konkursie „Publiczny internet dla każdego”. Celem projektu, realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jest zapewnienie w miejscach publicznych – w tym w bibliotekach – bezpłatnego dostępu do szybkiego internetu. Nabór trwa do 30 czerwca 2020 r.

Wartość dofinansowania wynosi 64 368 zł.

Źródło zdjeć: freepik.com