spot_img

Sala spotkań w koszalińskiej bibliotece z muralem

Proste materiały, dużo bieli, jaskrawe akcenty, powiększająca bryła sufitu i streeatartowy mural. Tak można opisać przemianę prawego skrzydła głównej siedziby Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Nie do poznania

Koszalińska Biblioteka Publiczna właśnie zakończyła remont prawego skrzydła swojej głównej siedziby. Dawna Wypożyczalnia Filmów i Książek Mówionych zmieniła się nie do poznania. Nowe jasne wnętrze ozdobione jest nie tylko zielenią parku, którą widać z okien, ale również muralem wykonanym przez Macieja Mazurkiewicza, koszalińskiego artystę streetartowego, według projektu Barbary Wysmyk, graficzki pracującej w Dziale Promocji książnicy.

Mural

Obecnie w sali dzięki oszczędnej kolorystyce ścian podkreślona jest piękna bryła sufitu, charakterystyczna dla modernistycznego charakteru budynku biblioteki. Podczas prac nad projektem muralu, graficzka sugerowała się klimatem oryginalnych malowideł ściennych powstałych w latach 70-tych, które możemy jeszcze oglądać w Czytelni Regionalnej i Fonotece KBP.

– Wyposażenie pomieszczenia to proste meble i dodatki w zdecydowanych kolorach. Ozdobą dla wnętrza stały się również żeberkowe kaloryfery, które pomalowaliśmy na jaskrawo żółty kolor, a nad nimi przedłużając parapety stworzyliśmy siedziska z widokiem na park – mówią pracownicy biblioteki.

Przestrzeń będzie służyć mieszkańcom miasta jako miejsce spotkań autorskich, warsztatów, lekcji bibliotecznych oraz zajęć dla seniorów niedowidzących i osób z niepełnosprawnością. Sala spotkań – bo tak nazwaliśmy nowe pomieszczenie, wyposażona w sprzęt potrzebny do przeprowadzania szkoleń (na ok. 60 osób) – rzutnik, whiteboard, flipchart, telewizor, będzie przeznaczona również na wynajem.

Źródło zdjęć: KBP