spot_img

Nowe biblioteki – szkolne i publiczne

W Wejherowie powstaje nowa instytucja kultury dla Pomorza i Kaszub. W Ostrowcu Świętokrzyskim trwa przeprowadzka biblioteki do Browaru Kultury. Mieszkańcy Głuchołaz zdecydowali, że za budżet obywatelki zostanie wyposażona nowa siedziba biblioteki. Z kolei uczniowie szkół w Rybniku i Perzowie mogą cieszyć się z odnowionych bibliotek.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim

Biblioteka w związku z przeprowadzką do nowej siedziby w Ostrowieckim Browarze Kultury, poinformowała, że od 1 czerwca nastąpią zmiany w organizacji pracy. Filia nr 7 będzie nieczynna, natomiast inne placówki będą działały w zmienionych godzinach otwarcia, a w soboty będą zamknięte. MBP zaprojektowana została w tzw. budynku dawnego magazynu. Będzie zajmować piwnicę (magazyn biblioteki), częściowo parter i całe pierwsze piętro. Na poddaszu znajdą się pomieszczenia biurowe.

Więcej: strona www biblioteki, fot. dreslerstudio.pl

Książnica prof. Gerarda Labudy w Wejherowie

– Ta nowa instytucja kultury będzie z pewnością istotna dla całego Pomorza i Kaszub – powiedział wiceminister Jarosław Sellin podczas konferencji prasowej, podsumowującej I etap budowy Książnicy prof. Gerarda Labudy w Wejherowie. Wartość przedsięwzięcia to ponad 4,5 mln zł. Obiekt będzie pełnił funkcję muzealną i biblioteczną – Książnica będzie zawierała unikatowy zbiór pism profesora Labudy przy wykorzystaniu interaktywnych technologii audiowizualnych, ale jednocześnie będzie centrum edukacyjnym, naukowym oraz wystawienniczym.

Więcej: Książnica w Wejherowie – unikatowy projekt na Kaszubach

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach

Z Budżetu Obywatelskiego sfinansowane będzie wyposażenie nowej biblioteki miejskiej w Głuchołazach. Z brakiem pieniędzy na ten cel borykało się miejscowe Centrum Kultury, które jest inwestorem. Jego wniosek zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego zdecydowanie wygrał uzyskując 456 głosów w kategorii „duże projekty” w okręgu miejskim. Dzięki temu do biblioteki trafi 80 tys. zł. Otwarcie planowane jest na wrzesień.

Więcej: Głuchołazy: głosy mieszkańców zdecydowały o przekazaniu pieniędzy na nową bibliotekę, strona www biblioteki

Biblioteka Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku

Nowa biblioteka szkolna od połowy kwietnia zaprasza uczniów wszystkich klas do wypożyczania książek. Po remoncie zyskano więcej przestrzeni, nowe oświetlenie i drewniane regały, a także inne elementy wyposażenia.

Więcej: Biblioteka zaprasza, strona www biblioteki, fot. Biblioteka Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku

Biblioteka Zespołu Szkół  w Perzowie

– Nasza nowa biblioteka jest miejscem bardzo przyjaznym. Przyciąga nie tylko zbiorem książek, ale także oryginalnym wyposażeniem. Bajkowe postacie na jej ścianach narysowali sami rodzice, którym chciałam bardzo podziękować za tak duże zaangażowanie w tworzeniu biblioteki – mówiła dyrektor szkoły Barbara Maras podczas otwarcia.

Więcej: Perzów: Otwarto nową bibliotekę szkolną, strona www biblioteki
Źródło zdjęć w lead: pixbay.com – Vladvictoria

Nowe biblioteki – centra kultury dla społeczności