spot_img

Nowe biblioteki – centra kultury dla społeczności

Wszystko dla czytelnika – z takim założeniem swoją działalność rozpoczęły dwie biblioteki. W zmodernizowanej przestrzeni Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą znajdziemy m.in. regał-pociąg, natomiast w odmienionych wnętrzach Biblioteki Publicznej w Skoczowie odkryjemy „morze” książek.

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

6 maja otwarto Bibliotekę Publiczną w Skoczowie. Trwający od marca remont doprowadził do zmiany wypożyczalni. Teraz w jej wnętrzu pojawiły się zmodernizowane regały, nowa podłoga i oświetlenie LED, zmieniono również kolorystykę. Dla bibliotekarzy zapewniono nowe stanowisko pracy, mniejszym użytkownikom kącik czytelniczy, a dla wszystkich nowości wydawnicze.

Więcej: strona www biblioteki, fot. BP w Skoczowie


Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą

Filia biblioteczna w Boguszynie znów jest czynna. Na tę wiadomość czekali szczególnie mieszkańcy. Od 13 maja do odmienionych wnętrz zawitają pierwsi czytelnicy. Przestrzeń zachęca stonowanymi kolorami, uwagę zwracają nowe meble oraz cytaty na ścianach. Dużą gratką dla najmłodszych jest specjalny kącik z czytelnią i regałami w kształcie pociągu. Więcej o zmianach w poniższym filmie.

Więcej: strona www biblioteki, fot. BP Gminy Nowe Miasto nad Wartą (także lead)

Nowe biblioteki – skandynawski styl