spot_img

Wolne książki w Opolu

Na Placu Wolności, w sąsiedztwie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu stanął punkt wymiany książek. Regał z książkami jest efektem realizacji propozycji opolan w ramach budżetu obywatelskiego z 2017 roku. Bibliotekarze zachęcają do uwalniania książek i dzielenia się nimi. 

Wolne książki

– Idea bookcrossingu w naszym kraju staje się coraz powszechniejsza. W wielu miastach można spotkać małe regały w parkach, tramwajach, na osiedlach. Nasz regał jest jednym z pierwszych na wolnym powietrzu w przestrzeni Opola. Liczymy, że będzie cieszył się zainteresowaniem. Zachęcamy do korzystania, jest to jeszcze jedna możliwość kontaktu z książką – zapraszają do uwalniania książek pracownicy biblioteki, którzy będą sprawowali opiekę nad nowym obiektem.

Wolne książki w Opolu

Widok na literaturę

Regał z pewnością sprzyja promocji czytelnictwa, ale i można w nim zobaczyć swoje lustrzane odbicie. Niewątpliwie uwagę zwraca materiał, z jakiego wykonano ściany regału. Ścianki odbijające światło zrobione są z plexi przeźroczystej z naklejoną folią opalizującą. Zamocowane zostały one do konstrukcji za pomocą stalowych profili. W środku znajduje się również stalowa, perforowana półka na książki.

Regał bookcrossingowy mimo, że wygląda jakby był postawiony na ziemi, został przytwierdzony do podłoża kotwami zalanymi betonem. Konstrukcja wykonana została ze stalowych profili pomalowanych na biały kolor.

Za projekt odpowiada wrocławskie Biuro Architektoniczne „Znamy się”.

Wolne książki w Opolu

Źródło zdjęć: MBP w Opolu

Książniczki – książki zamknięte w mini pałacu

W głowie się zmieści, półkowe myśli

Nieruchomość Literacka