spot_img

4 polskie biblioteki w akcji #ColourOurCollections

W tegorocznej edycji festiwalu kolorowanek udział wzięły cztery polskie biblioteki. Swoje kolorowanki udostępniły Biblioteka Narodowa, Biblioteka Jagiellońska, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oraz Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska. Zapraszam do skorzystania z bezpłatnych materiałów.

#ColourOurCollections

– kampania The New York Academy of Medicine Library. Podczas tej akcji biblioteki, muzea, archiwa i inne instytucje kultury z całego świata udostępniają setki bezbarwnych grafik i ilustracji ze swoich bogatych kolekcji cyfrowych w formie kolorowanek. Są to różnorodne dokumenty, iluminacje, ekslibrisy, ikony, mapy i inne obrazy. Akcja ma na celu promocję bibliotek oraz zaprezentowanie ich interesujących zbiorów wśród szerokiego grona odbiorców. Po ubarwieniu grafik każdy może pochwalić się swoim talentem i opublikować zdjęcie z hashtagiem #ColorOurCollections w social mediach. Zapraszam na library.nyam.org/colorourcollections.

#colourourcollections

Edycja 2017

#ColorOurCollections – festiwal kolorowanek

Polski akcent

Zacznijmy od Biblioteki w Sosnowcu, która po raz drugi bierze udział w akcji organizowanej przez The New York Academy of Medicine Library.

Biblioteka Narodowa w ramach akcji udostępniła kilka swoich obiektów z Polony. Wśród propozycji znajdziemy m.in. grafiki przedstawiające konstelacje gwiezdne Heweliusza czy obiekty zdigitalizowane w ramach projektu Patrimonium.

Z kolei Biblioteka Jagiellońska, która także realizuje wspomniany projekt Patrimonium, prezentuje do kolorowania wybór różnych grafik.

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska postanowiła także podzielić się swoimi kolorowankami z przeważającym motywem gadów.

Inne akcje viralowe

10 AKCJI VIRALOWYCH PROMUJĄCYCH CZYTELNICTWO I BIBLIOTEKI

Źródło zdjęć: library.nyam.org/colorourcollections