spot_img

#ColorOurCollections – festiwal kolorowanek

Odkrywaj i koloruj! Trwa kampania #ColorOurCollections podczas której biblioteki, muzea i archiwa udostępniają bezpłatne kolorowanki ze swoich zasobów. Pokolorowane obrazy następnie są zamieszczane w mediach społecznościowych. Akcję festiwalu kolorowanek zapoczątkowała The New York Academy of Medicine Library.

Odkrywaj i koloruj!

W okresie od 6 do 10 lutego odbywa się druga edycja kampanii #ColorOurCollections. Podczas tej akcji biblioteki, muzea, archiwa i inne instytucje kultury z całego świata udostępniają setki bezbarwnych grafik i ilustracji ze swoich bogatych kolekcji cyfrowych w formie kolorowanek. Są to różnorodne dokumenty, iluminacje, ekslibrisy, ikony, mapy i inne obrazy. Akcja ma na celu promocję bibliotek oraz zaprezentowanie ich interesujących zbiorów wśród szerokiego grona odbiorców.

Festiwal kolorowanek

#ColorOurCollections to kreatywny pomysł na zorganizowanie warsztatów plastycznych w bibliotece. Wśród kolorowanek znajdziemy propozycje dla dzieci, ale także skomplikowane obrazy do kolorowania dla dorosłych.

Po ubarwieniu grafik każdy może pochwalić się swoim talentem i opublikować zdjęcie z hashtagiem #ColorOurCollections w social mediach. To świetny sposób na zabawę i odstresowanie się.

Warto skorzystać też z przygotowanych na stronie kampanii kategorii kolorowanek i odnaleźć interesujący nas temat. Wśród propozycji znalazły się m.in.: anatomia, zwierzęta, architektura, dziedzictwo kulturowe, moda, kwiaty, historia medycyny, nauka, kobiety, tatuaże. Propozycji jest wiele, dlatego zapraszam na stronę library.nyam.org/colorourcollections. Znajdziecie tam materiały przekazane przez 88 instytucji.

Lista instytucji udostępniających kolorowanki

Przygotowane kolorowanki do druku w formacie PDF można bezpłatnie pobrać z następujących stron:

Źródło zdjęć: library.nyam.org/colorourcollections