spot_img

Wrześniowe wydarzenia biblioteczne

Biblioteczny sezon konferencyjny uważam za otwarty! Co nas czeka we wrześniu? Gdzie warto się wybrać? Oto przegląd najciekawszych konferencji i wydarzeń.

Narodowe Czytanie

Zaczynamy od Narodowego Czytania. Lustro Biblioteki zawita w tym roku do Ogrodu Saskiego. W programach przygotowanych przez biblioteki, oprócz głośnego czytania i happeningów czytelniczych, znalazło się wiele innych atrakcji towarzyszących. Sprawdźcie, jak biblioteki włączyły się do akcji.

Narodowe Czytanie 2017 w bibliotekach

Patronat Lustra Biblioteki

Biblioteka wczoraj i… jutro – patronat Lustra Biblioteki

BiblioLAB – patronat Lustra Biblioteki

II Zjazd Nauczycieli Bibliotekarzy – patronat Lustra Biblioteki

Konferencje naukowe

Koniecznie zarezerwujcie czas na konferencję Digital Cultures w Warszawie. Długo zapowiadana konferencja Instytutu Adama Mickiewicza to 3 dni obrad o technologiach cyfrowych i prezentacja najciekawszych zjawisk w polskiej kulturze cyfrowej.

Interesujące obrady zapowiadają się 11 i 12 września w Olsztynie podczas konferencji „Ewolucja nowych przestrzeni bibliotecznych. Od założeń do praktyki”. Temat przestrzeni bibliotecznych będzie bliski uczestnikom XXXV Konferencji Problemowej Bibliotek Medycznych „Library as a Service”. Podczas tego wydarzenia poruszone zostaną również zagadnienia związane z edukacją użytkowników, innowacjami w bibliotekach medycznych oraz udziałem bibliotekarzy medycznych w projektach naukowych.

Zobaczcie, jak polskie i światowe biblioteki pięknieją w specjalnym dziale Nowe Biblioteki.

Warto wybrać się też do Szczecina na seminarium „Wypożyczalnie międzybiblioteczne – jaka przyszłość?”. W programie tematy związane z przyszłością wypożyczalni międzybibliotecznych oraz prezentacja dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania wypożyczalni międzybibliotecznych.

Pod koniec września w Słupsku bibliotekarze spotkają się na VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Ekologia informacji a zasoby informacyjne w bibliotekach i cyberprzestrzeni”. W programie referaty dotyczące cyberprzestrzeni, zasobów informacyjnych oraz znaczenia ekologii informacji i jej roli w tworzeniu zasobów informacyjnych.

 

Miesiąc zakończymy również czytaniem, ponieważ 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Szczegóły tych i innych konferencji i wydarzeń znajdziesz w Kalendarium Lustra Biblioteki!

Źródło zdjęć: pixabay.com