spot_img

BiblioLAB – patronat Lustra Biblioteki

Lustro Biblioteki zaprasza na Zjazd Sieci Bibliotekarzy LABiB. Jest on organizowany pod hasłem „BiblioLAB”. To propozycja nowej, eksperymentalnej formy skierowanej do środowiska bibliotekarskiego, która łączy w sobie elementy networkingu, warsztatów i wizyty studyjnej. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

BiblioLAB

Lubelski BiblioLAB – to propozycja nowej, eksperymentalnej formy skierowanej do środowiska bibliotekarskiego, która łączy w sobie elementy networkingu, warsztatów i wizyty studyjnej.

Spotkanie podzielone zostanie na dwie części. Na początku poruszymy tematykę związaną z szeroko rozumianym partnerstwem w bibliotekach i innych instytucjach kultury. Następnie będzie okazja do prezentacji najciekawszych projektów realizowanych przez bibliotekarzy z województwa lubelskiego. Wymiana doświadczeń odbędzie się przy stolikach eksperckich, które zainspirują i zachęcą do podejmowania nowych wyzwań kolejne osoby. Na zakończenie zjazdu Ambasadorowie Sieci LABiB poprowadzą praktyczne warsztaty tematyczne.

Ważne daty

Zjazd Sieci Bibliotekarzy LABiB odbędzie się 28 września 2017 r. w Galerii Labirynt w Lublinie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Bibliotekarze mogą wziąć udział w wydarzeniu jako uczestnicy i jako eksperci. Sieć LABIB poszukuje 10 ekspertów, którzy podzielą się swoimi projektami. Do sesji stolików eksperckich można się zgłosić wypełniając ankietę online do 5 września br. Ogłoszenie ekspertów nastąpi 10 września br.

Rejestracja uczestników zjazdu rozpocznie się 15 września.

Partnerami wydarzenia są: Galeria Labirynt, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy oraz Gminna Biblioteka i Dom Kultury w Łaziskach.