spot_img

II Zjazd Nauczycieli Bibliotekarzy – patronat Lustra Biblioteki

Nauczyciele bibliotekarze już po raz drugi spotkają się w Łodzi na ogólnopolskim zjeździe. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i pomysłów służących zachęceniu uczniów do korzystania z oferty biblioteki szkolnej. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

II Ogólnopolski Zjazd Nauczycieli Bibliotekarzy odbędzie się w dniach 29-30 września 2017 r. w  Łodzi. Wydarzenie będzie okazją do wymiany poglądów oraz pokazania dobrych praktyk związanych z twórczą i innowacyjną działalnością bibliotek. Spotkanie ma sprzyjać integracji środowiska nauczycieli bibliotekarzy oraz osób zajmujących się aktywną promocją książki i czytelnictwa.

Zjazd prowadzić będą osoby, dla których biblioteka – oprócz pracy zawodowej – jest pasją i źródłem inspiracji do wdrażania nowych inicjatyw i pomysłów.

Podczas Zjazdu odbędą się wykłady i warsztaty, na których uczestnicy poznają zasady i tajniki wykorzystania w szkolnej bibliotece, świetlicy lub klasie japońskiego teatru książki Kamisibai, technik storytellingu, tworzenia przestrzennych artbooków, prowadzenia Szkolnego Klubu Recenzentów, tworzenia publikacji i e-publikacji, projektowania gier bibliotecznych, praktycznego wykorzystania aplikacji multimedialnych oraz organizowania bibliotecznych akcji i eventów.

Szczegółowe informacje o Zjeździe dostępne są na stronie konferencji oraz stronie wydarzenia na Facebooku.

Organizatorami II Ogólnopolskiego Zjazdu Nauczycieli Bibliotekarzy są Ośrodek Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP Filia w Łodzi oraz Zarząd Okręgu Łódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Ogólnopolski-Zjazd-Nauczycieli-Bibliotekarzy

Źródło zdjęć: pixabay.com, mat.pras.