spot_img

Nowe biblioteki – funkcjonalne przestrzenie

Trzy odnowione wnętrza bibliotek w Gdyni, Kaliszu i Piekarach Śląskich zapraszają swoich czytelników. Nowy standard usług już wkrótce zaoferuje biblioteka w Kwidzynie, która otworzy swoje podwoje w budynku dworca PKP. W tym wydaniu także wspaniały Dom Spokojnej Książki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Filia nr 16

7 września otwarto odmienioną filię nr 16 przy ul. Warszawskiej 3. Biblioteka Działki Leśne zaprasza do nowych przestronnych wnętrz. Dla czytelników przygotowano komputery, dostęp do internetu oraz mnóstwo zbiorów – 10 tys. książek i kolekcję 100 audiobooków. Znalazł się też specjalny kącik dla najmłodszych. Galerię zdjęć z otwarcia zobaczycie na Facebooku biblioteki. A już wkrótce otwarcie kolejnej filii MBP w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

MBP Gdynia

Więcej: strona www biblioteki, fot. bibliotekagdynia.pl (także jako fot. wyróżniające)

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu, Filia nr 3

Zamknięta z powodu remontu biblioteka ponownie wznowiła swoją działalność na początku września. Odświeżona filia stała się przyjaźniejsza dla użytkowników. Wymieniono podłogi, oświetlenie, meble, pomalowano ściany oraz zmodyfikowano ścianki działowe. Planowany jest także remont filii nr 1.

Więcej: strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich, Filia nr 2

Pod koniec maja br. odmieniono filię nr 2 przy ul. Bytomskiej 205 a. Teraz biblioteka ma nowe meble, funkcjonalne regały, cytaty na ścianach ze śląskim akcentem i nie tylko. Główną zaletą modernizacji jest nowa przestrzeń, która wcześniej była wyłączona z użycia. Teraz mieści się tu oddział dziecięcy, zaplecze i toalety.

MBP Piekary Śląskie

Warto zobaczyć też przemianę filii nr 3 – kliknij w link poniżej.

Nowe biblioteki – przytulne wnętrza

Więcej: strona www biblioteki, fot. biblioteka.piekary.pl

Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie

Pod koniec 2018 roku zakończą się prace rewitalizacyjne budynku dworca PKP w Kwidzynie. Powstanie tu biblioteka i regionalne centrum transportowe z ​węzłem komunikacyjnym. Inwestycja została oszacowana na 9 mln 816 tys. zł. Dzięki tej inwestycji biblioteka miejska powiększy niemal dwukrotnie swoją powierzchnię, co w konsekwencji podwyższy standard oferowanych przez bibliotekę usług. Projekt opracowała pracownia architektoniczna MukaStudio Michała Jabłońskiego.

Więcej: strona www biblioteki, fot. mat.pras.

Dom Spokojnej Książki

Przystań dla opuszczonych książek [wywiad]