spot_img

Nowe biblioteki – przytulne wnętrza

Przytulna i odnowiona biblioteka w Kozłowej Górze z edukacyjnym drzewem zaprasza najmłodszych. Opolska biblioteka otworzyła filię dla młodzieży. Z kolei nowa biblioteka w Drawsku Pomorskim zachwyca nowym wyposażeniem i nie tylko. Więcej miejsca zyskała MiPBP w Dębicy i biblioteka w Wałbrzychu. Już wkrótce zostanie zmodernizowana Biblioteka Raczyńskich.

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich, Filia nr 3 w Kozłowej Górze

Po 2 miesiącach zakończono remont w Filii nr 3 w Kozłowej Górze. Powstała nowa strefa dla dzieci z wygodnymi poduchami, krzesłami i edukacyjnym drzewem z sowami. W bibliotece pojawiło się nowe oznakowanie… i koty.

biblioteki

biblioteki

Więcej: strona www biblioteki, fot. biblioteka.piekary.pl

Biblioteka Raczyńskich

Budynek Biblioteki Raczyńskich zostanie zmodernizowany, a najcenniejsze księgozbiory zostaną zdigitalizowane. Z kolei w Zamku Cesarskim uda się wyremontować kolejne zabytkowe przestrzenie. Biblioteka Raczyńskich otrzyma ponad 14,2 mln zł. Za te pieniądze ma zostać wyremontowany historyczny gmach Biblioteki Raczyńskich, w którym przywrócona zostanie jego pierwotna funkcja biblioteczna. W pomieszczeniach na I piętrze ponownie pojawią się książki. W zmodernizowanych wnętrzach znajdą się też przestrzenie do prowadzenia działań artystycznych i edukacyjnych. Gmach ma także być dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Więcej: 28,5 mln zł na remont Biblioteki Raczyńskich i CK Zamek, strona www biblioteki

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Drawsku Pomorskim

24 lutego oficjalnie otwarto bibliotekę, która zachwyca nowym wyposażeniem. Jest nastrojowy kącik dla maluchów i młodszych dzieci, komputery dla młodzieży oraz kącik prasowy. Wnętrza dostosowano także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Od ulicy Piłsudskiego w holu biblioteki znalazło się miejsce dla podróżnych oczekujących na autobus – można tu poczytać, wypić kawę lub wziąć książkę bookcrossingową.

biblioteki

Więcej: strona www biblioteki, fot. biblioteka.kulturadrawsko.pl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy

130 tys. zł to koszt modernizacji remont Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy. Budynek wcześniej należący do jednostki wojskowej wymagał kapitalnego remontu. Oprócz odnowienia wnętrza placówki powiększono oddział dla dzieci oraz powierzchnię czytelni głównej, która wzbogaciła się o dział regionalny. Tę ostatnią wyposażono także w ruchome regały na książki. Na poddaszu utworzono tzw. strefę multimedialną dla młodzieży.

biblioteki

Więcej: Remont biblioteki w Dębicy na jubileusz, strona www biblioteki, fot. Wojciech Wójcik

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Nastoletni opolanie narzekali na brak biblioteki specjalnie dla młodzieży. Postanowiła to zmienić Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu tworząc taką placówkę na pl. Kopernika.

Więcej: Takiej biblioteki jeszcze w Opolu nie było, strona www biblioteki

Biblioteka pod Atlantami w Wałbrzychu

Więcej: strona www biblioteki

Zobacz więcej nowych bibliotek!