spot_img

Nowe biblioteki – w stylu pop-art i nie tylko

Świetna popartowa biblioteka działa już w Zgorzelcu. W swoje nowe progi zaprasza biblioteka w Miasteczku Śląskim, a za niedługo także filia MBP we Wrocławiu na dworcu PKP. W nowych bibliotekach również o dwuletnich zmaganiach o powstanie biblioteki szkolnej i nie tylko.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu

Zdobione kolorowymi grafikami w stylu pop-art, wypełnione elektroniką wnętrza nowej filii bibliotecznej przy ul. Elizy Orzeszkowej 30 A z trudem pomieściły gości zaproszonych na inaugurację działalności nowego punktu. Adaptacja i wyposażenie kosztowały przeszło 700 tys. zł.

biblioteki

Więcej: POP-biblioteka multimedialna już otwarta, strona www biblioteki, fot. UM Zgorzelec

Biblioteka Zespołu Szkół Społecznych nr 7 STO w Krakowie

Ponad dwa lata ciężkiej pracy, oklejania woluminów, przenoszenia książek, kodowania księgozbioru, katalogowania w systemie bibliotecznym – dzisiaj owocuje. W marcu 2017 roku w naszej szkole swoją działalność w pełni rozpoczęła Biblioteka Szkolna. Do tej pory biblioteka tworzyła się i prowadzona była w jej ramach działalność kulturalno-oświatowa.

biblioteki

biblioteki

Więcej: Biblioteka nareszcie otwarta, strona www biblioteki, fot. twojaszkola.pl

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Trwa urządzanie nowej biblioteki na Dworcu Głównym PKP. „Domowy wystrój” ma zachęcić podróżnych do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca. W bibliotece jest miejsce na zbiory liczące ok. 30 tys. woluminów. Są to książki, czasopisma, płyty czy audiobooki. W bibliotece będzie można wypożyczyć książkę w tradycyjny sposób oraz przez internet. W pomieszczeniach znajdujących się na I piętrze Dworca Głównego znajdzie się także przestrzeń do spotkań literackich.

biblioteki

Więcej: Tak wygląda biblioteka na Dworcu Głównym PKP, strona www biblioteki, fot. Jacek Sutryk/Twitter

Nowe biblioteki – wrocławskie przestrzenie dla kultury

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni

Planty Salinarne, Plac Okulickiego i Plac przy ul. Floris – to trzy możliwe lokalizacje nowej biblioteki w Bochni. O potrzebie budowy nowej siedziby biblioteki mówi się od kilku lat.

Więcej: Bochnia: Gdzie powstanie nowa biblioteka?, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie

Mieszkańcy dzielnicy Szerokie w Lublinie doczekali się swojej pierwszej biblioteki i domu kultury. O takie miejsce, gdzie będą mogli wspólnie spędzić czas dopraszali się w urzędzie miasta od lat. I udało się! Jeszcze w tym roku w budynku przy ul. Sławin 20 zostanie utworzona filia nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zajmie ona 300 metrów kwadratowych w budynku wynajętym przez miasto.

Więcej: Szerokie dostanie bibliotekę, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Miasteczku Śląskim

W nowej siedzibie jest też czytelnia komputerowa i czasopism oraz miejsce na organizowanie wystaw. Burmistrz Miasteczka Śl. Krzysztof Nowak przekazał też klucze przedstawicielom lokalnego koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz policji. Przy ul. Metalowej 10 będzie bowiem miejsce spotkań dla seniorów oraz punkt przyjęć dzielnicowych. Zostają jeszcze prace na zewnątrz, w tym uporządkowanie placu zabaw.

biblioteki

Więcej: Nowa biblioteka dla czytelników, seniorów i dzielnicowych, strona www biblioteki, fot. Agnieszka Reczkin

Biblioteka Elbląska

„Adaptacja Biblioteki Elbląskiej – obiektu dziedzictwa kulturowego o potencjale turystycznym” – to nazwa projektu, którego realizacja zmieni ten zabytkowy, elbląski obiekt kultury. Działania przewidują również remont budynku. Plan przewiduje prace renowacyjne oraz adaptacyjne Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida w tym m.in. prace konserwatorskie i renowacyjne, zagospodarowanie terenu dziedzińca.

Więcej: Biblioteka Elbląska przejdzie metamorfozę. Zobacz, co się zmieni, strona www biblioteki