spot_img

Nowe biblioteki – wrocławskie przestrzenie dla kultury

Wrocław – Stolica Kultury i zarazem bibliotek. To tu powstaną dwie nowe filie biblioteczne Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jedna z nich znajdzie się na terenie głównego dworca kolejowego, druga w lokalu w Przejściu Świdnickim. Jeszcze niedawno temu otwarto Centrum Biblioteczno-Kulturalne w dawnym kinie Fama. Oto nowe przestrzenie dla kultury!

Biblioteka Wrocław Główny

Nowoczesna placówka biblioteczna powstanie na pierwszym piętrze w holu kolejowego Dworca Głównego. Ma być to biblioteka multimedialna z różnymi zbiorami oraz miejsce dla podróżnych z „poczytalnią”. W środku ma się znaleźć także salon muzyki oraz Kuchnia literacka – miejsce warsztatów, debat, i spotkań. Otwarcie zaplanowano na pierwszy kwartał 2017 roku.

Biblioteka – Centrum nowych technologii dla kultury i edukacji

Lokal przy Przejściu Świdnickim zostanie zaadaptowany na potrzeby biblioteki. W pierwszej połowie 2017 roku powstanie tu siedziba filii MBP we Wrocławiu o powierzchni 300 m kw. Początek prac aranżacyjnych i projektowych zaplanowano na styczeń. W witrynie lokalu informację o nowej bibliotece obwieszczono napisem „Wkrótce nowe przestrzenie dla kultury”.

biblioteki

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama

16 listopada 2016 roku na Psim Polu otwarto nowy obiekt Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu – Filia nr 11 – Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA. Centrum znajduje się na terenie byłego Kina Fama. Połączenie tradycji związanej z funkcjonowaniem kina z różnorodną formą twórczej edukacji z zakresu literatury oraz nowoczesnym cyrkiem będzie osią życia nowej placówki. Nowoczesna biblioteka to otwarta przestrzeń licząca ok. 300 m kw, sala widowiskowa na 170 osób oraz laboratoria warsztatowe.

biblioteki
Więcej: strona www biblioteki
Źródło zdjęć: UM Wrocław, Tomasz Hołod gazetawroclawska.pl