spot_img

Miliony zbiorów w nowej bibliotece w Dubaju

1,5 mln książek, 2 mln e-booków i 1 mln audiobooków zostanie udostępnionych w największej bibliotece w świecie arabskim. Już niedługo w Dubaju powstanie nowa książnica w budynku przypominającym otwartą księgę. Biblioteka ma być forum kulturowym i inkubatorem wiedzy o regionie.

Miliony zbiorów

Przyszli czytelnicy nowej biblioteki w Dubaju będą mieli w czym wybierać. Miliony książek drukowanych i elektronicznych, a dla zasłuchanych audiobooki. Łącznie 4,5 mln zbiorów na 7 piętrach o powierzchni 92 tys. m kw.

Otwarcie biblioteki w przyszłym roku. Inwestycja pochłonie równowartość ponad miliarda złotych. Budynek, kształtem przypominający otwartą księgę, ma stanąć w starej części Dubaju, nad kanałem prowadzącym do Zatoki Perskiej.

biblioteki

We wnętrzach biblioteki kilometry półek z książkami, wypożyczalnia dziecięca, centrum biznesu, centrum konserwacji starodruków, księgarnia i sale konferencyjne. Ponadto specjalne miejsce zostanie przeznaczone na zabytkowe arabskie manuskrypty znajdujące się w kolekcji rodziny szejka Dubaju.

biblioteki

Zobacz także Gwarantowany czas na lekturę w pracy – nowe prawo Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Źródło zdjęć: twitter.com/DXBMediaOffice