Gwarantowany czas na lekturę w pracy – nowe prawo Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie stawiają na czytelnictwo. Dostęp do książek to priorytet dla władz, które zmieniają prawo. W ramach podjętych działań pracownicy biur dostaną czas wolny na lekturę, a w miejscach kulturalnych będą dostępne gazety i czasopisma. Z kolei w hipermarketach planowane są otwarcia bibliotek dostępnych dla wszystkich zainteresowanych. Prawo ma dotyczyć także podatków, bo na książki i podobne produkty nie będzie można w przyszłości nakładać żadnych podatków.

Nowe prawo

Nowe prawo promujące czytelnictwo ma wpływać na każdy aspekt codziennego życia mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na przykład w kawiarniach i restauracjach mają być dostępne gazety i czasopisma. Co więcej pracownicy w przerwie w pracy będą mieli gwarantowany czas na lekturę – w zależności od miejsca pracy będzie to albo pół godziny dziennie, albo dwie i pół godziny tygodniowo.