4 października ruszają nabory do trzech programów MKiDN na rok 2025

W piątek 4 października 2024 roku zostaną ogłoszone trzy nabory do programów ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Wnioski będzie można składać do 5 listopada 2024 roku.

Nabór wniosków zostanie uruchomiony dla programów:

Termin ogłoszenia wyników zostanie podany do 12 listopada 2024 roku.

Nabory do kolejnych programów zostaną ogłoszone na przełomie października i listopada 2024 roku.

* W ramach programu „Ochrona zabytków” wydzielono osobny priorytet dedykowany zabytkom, które ucierpiał na skutek powodzi. Nabór w nim zostanie ogłoszony dopiero w styczniu 2025 roku. O szczegółach informowałam tutaj.

Zmiany w Programach MKiDN na rok 2025

Dziś w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się konferencja prasowa ministry Hanny Wróblewskiej poświęcona zmianom w Programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2025. Lista tego, co ma usprawnić ubieganie się o dofinansowania dostępna jest tutaj.

Programy MKiDN w serwisie „Dofinansowania dla bibliotek”

Po ogłoszeniu naborów do programów MKiDN ich strony w serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” zostaną zaktualizowane.

Darmowy serwis „Dofinansowania dla bibliotek” to nieoceniona pomoc w pracy bibliotekarzy i osób poszukujących dodatkowych źródeł finansowania swoich jednostek i zwiększenia budżetu. Znajdziesz informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, warunki aplikacji, sposób oceny wniosków, koszty kwalifikowane i inne pomocne wskazówki.

Zaletą serwisu jest wygodny terminarz naborów, dzięki któremu można sprawdzić, w jakich programach można aktualnie składać wnioski lub zaplanować udział w innych. Serwis jest ciągle rozbudowywany o kolejne programy.

Źródło zdjęć: freepik.com