spot_img

Czasopisma – nabór wniosków w programie MKiDN

Biblioteki publiczne mogą skorzystać z programu „Czasopisma”, w którym można uzyskać nawet 150 tys. zł na wydawanie czasopism kulturalnych i naukowych. Wnioski można składać do 30 listopada 2023 roku. Sprawdź, jak można otrzymać dofinansowanie i jakie projekty zrealizować.

Czasopisma

Celem programu jest wspieranie najbardziej znaczących ogólnopolskich czasopism kulturalnych, zarówno tych o wieloletnim dorobku i ugruntowanej pozycji, jak i tych, które uzyskały status opiniotwórczych w ostatnich latach.

Dofinansowanie

W zależności od rodzaju kwalifikujących się zadań minimalna i maksymalna kwota wnioskowana może wynieść:

  • Zadanie nr 1: wydawanie ogólnopolskich czasopism kulturalnych, w tym dla dzieci i młodzieży, w wersji papierowej i/lub elektronicznej – od 10 000 do 150 000 złotych
  • Zadanie nr 2: wydawanie ogólnopolskiego czasopisma naukowego, w zakresie nauk humanistycznych (punktowanego przez MNiSW) w wersji papierowej i/lub elektronicznej – od 10 000 do 150 000 złotych

Budżet programu wynosi 5 675 000,00 zł.

Wskazówki dla bibliotekarzy

W serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” znajdziesz przykłady zrealizowanych projektów, informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, sposób oceny wniosków, koszty kwalifikowane i inne pomocne wskazówki.

Dodatkowo operator programu organizuje spotkanie online, które odbędzie się 8 listopada 2023 o godz. 12. Zobacz szczegóły zgłoszeń.

Warunki

  • zgłoszenie wniosku do 30 listopada 2023 roku
  • można złożyć 2 wnioski
  • złożenie wniosku on-line
  • wkład własny 20%

Regulamin jest dostępny na stronie www.gov.pl/web/kultura

Źródło zdjęć: freepik.com