spot_img

Spotkania dla bibliotek dotyczące programów „Promocja czytelnictwa”, „Partnerstwo dla książki” i innych

Instytut Książki organizuje bezpłatne spotkania z zespołem Działu Grantów dotyczące programów MKiDN, których jest operatorem. Warto skorzystać z tej możliwości, by dowiedzieć się jak odpowiednio złożyć wniosek. Wskazówek udzielą osoby bezpośrednio zajmujące się obsługą programów.

Partnerstwo dla książki

Strategiczne cele programu to zarówno poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek.

Spotkanie online odbędzie się 8 listopada 2023 o godz. 10. Zgłoszenia w formie wiadomości e-mail należy przesyłać na na adres: a.tusiewicz@instytutksiazki.pl do 7 listopada 2023.

Szczegóły programu „Partnerstwo dla książki”

Promocja czytelnictwa

Celem programu jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej.

Spotkanie online odbędzie się 9 listopada 2023 o godz. 10. Zgłoszenia w formie wiadomości e-mail należy przesyłać na na adres: m.migas@instytutksiazki.pl do 8 listopada 2023.

Aktualizacja 08.11.2023: W związku z bardzo dużym zainteresowaniem spotkaniem online dotyczącym omówienia wniosku wzorcowego dla programu Instytut Książki zaprasza do udziału w spotkaniu także w piątek 10 listopada o godzinie 13:00.

Szczegóły programu „Promocja czytelnictwa”

Literatura

Strategicznym celem programu jest podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł mierzących się z zadaniem utrwalenia tożsamości kulturowej i narodowej poprzez odniesienie się do ważnych dla polskiej kultury rocznic, jubileuszy czy wydarzeń historycznych. W programie szczególnie uwzględnia się debiuty pisarskie, czyli pierwsze publikacje w formie książkowej (drukowanej lub w formie e-booka) autorów piszących w języku polskim, oraz twórczość adresowaną do dzieci i młodzieży.

Spotkanie online odbędzie się 9 listopada 2023 o godz. 12. Zgłoszenia w formie wiadomości e-mail należy przesyłać na na adres: b.ciesielczyk@instytutksiazki.pl do 8 listopada 2023.

Szczegóły programu „Literatura”

Czasopisma

Celem programu jest wspieranie najbardziej znaczących ogólnopolskich czasopism kulturalnych, zarówno tych o wieloletnim dorobku i ugruntowanej pozycji, jak i tych, które uzyskały status opiniotwórczych w ostatnich latach.

Spotkanie online odbędzie się 8 listopada 2023 o godz. 12. Zgłoszenia w formie wiadomości e-mail należy przesyłać na na adres: k.nowak@instytutksiazki.pl do 7 listopada 2023.

Szczegóły programu „Czasopisma”

Poradnik dla bibliotekarzy

Zachęcam do lektury darmowego poradnika dla bibliotekarzy „Jak napisać dobry wniosek?”. Jest on dostępny on-line dla każdego, kto stoi przed wyzwaniem napisania wniosku o dofinansowanie. To 11 kroków do osiągnięcia sukcesu!

Źródło zdjęć: freepik.com