spot_img

Rejestracja czytelnika za pomocą profilu zaufanego

Od Nowego Roku osoby zainteresowane ofertą Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy mogą zarejestrować się za darmo online. Z pomocą przychodzi tzw. profil zaufany, który na co dzień pozwala załatwiać sprawy urzędowe online i podpisywać dokumenty elektroniczne.

– Początek 2023 roku niesie bardzo ważną zmianę, która z pewnością ucieszy wielu naszych nowych Użytkowników. Od 2 stycznia dostępna jest możliwość zarejestrowania się w naszej bibliotece za pomocą profilu zaufanego. Dzięki tej funkcjonalności można zostać naszym czytelnikiem bez wychodzenia z domu. Rejestracja odbywa się w pełni on-line i nie wymaga przedstawiania dokumentu tożsamości ani wypełniania papierowej karty zapisu. Od razu po zarejestrowaniu możliwe jest korzystanie z oferty on-line i zamawianie pozycji z naszego katalogu. Po dokonaniu rejestracji do konta zostanie przypisana wirtualna karta czytelnika – podaje na swojej stronie internetowej biblioteka.

Warto przypomnieć też video zapis pozwalający na założenie karty bibliotecznej w trakcie internetowej rozmowy z bibliotekarzem. Taka e-usługa świadczona była przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. O efektach przeczytasz tutaj.

Źródło: bpwola.waw.pl

Źródło zdjęć: freepik.com – mindandi