spot_img

Dzięki video zapisowi biblioteka zyskała nowych czytelników w czasie pandemii

Czy pamiętacie usługę video zapisu wprowadzoną w kwietniu 2020 roku przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy? Czas na sprawdzenie efektów!

Prawie 700 nowych czytelników

Zapis do biblioteki zaczyna się od wprowadzenia do formularza dostępnego na stronie internetowej biblioteki danych, w tym numeru telefonu. Potem bibliotekarz dzwoni do przyszłego czytelnika prosząc o okazanie dowodu. Po wprowadzeniu przez bibliotekarza danych do systemu czytelnik otrzyma SMS z danymi do logowania na swoje nowo utworzone konto biblioteczne i może już wypożyczać e-booki oraz e-audiobooki. O szczegółach możecie przeczytać tutaj.

Jak przekazała Monika Gołębiowska z bemowskiej biblioteki: w 2020 roku zapisaliśmy 3220 nowych czytelników, w tym aż 683 osoby za pomocą usługi video zapisu.

Sprawdzaj najnowsze informacje dotyczące funkcjonowania bibliotek w czasie epidemii w naszym serwisie.

Elektroniczne usługi bardziej popularne

W minionym roku biblioteka aktywnie rozwijała inne e-usługi z myślą o czytelnikach.

– Rok 2020 był szczególny, trudny i pełnym wyzwań – także dla czytelników i bibliotekarzy bemowskiej Biblioteki Publicznej. Mimo trudnych okoliczności nie pozostawiliśmy naszych czytelników samych, a oni bardzo chętnie korzystali z naszej bibliotecznej oferty oraz e-oferty – mówi Monika Gołębiowska. – Odnotowaliśmy ponad 470 000 wypożyczeń, 1200 osób korzystało z wypożyczeń e-materiałów, a e-prasę wypożyczono 9450 razy. Udostępniliśmy ponad 1000 e-audiobooków. Z aplikacji mobilnej biblioteki korzysta ponad 1100 osób – dodaje.

To oczywiście nie wszystko. W ofercie biblioteki są jeszcze e-usługi takie jak: Zlecenie Zamówienia, E-biblioteka czy OMNIS, OMNIA UBIQUE. Zachęcam do odwiedzenia strony bibliotekabemowo.pl.

Źródło zdjęć: freepik.com – ijeab