spot_img

Video zapis – załóż kartę biblioteczną w trakcie internetowej rozmowy z bibliotekarzem

Od 20 kwietnia 2020 roku Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy dostosowywując się do pracy w dobie koronawirusa na rzecz czytelnika jako pierwsza w Polsce wprowadza do swojej oferty możliwość zdalnego zapisu. Wykorzystując opcję potwierdzenia danych w trybie video zachęca do dołączenia do grona jej czytelników.

Video zapis

Nie wprowadzone zostają żadne ograniczeń dotyczące miejsca zamieszkania czytelnika – musi on jedynie posiadać dowód osobisty. W przypadku dzieci zapisywanych przez rodziców procedura zapisu działa podobnie.

– W obecnej sytuacji właśnie poprzez tą inicjatywę Biblioteka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy chcą korzystać ze zbiorów on-line, a muszą zostać w domu. Baza bibliotecznych zasobów on-line jest stale powiększana o nowe audiobooki oraz e-booki. Zachęcamy wszystkich, którzy szukają alternatywnych możliwości użytkowania zbiorów biblioteki, do zdalnego zapisu. To idealne rozwiązanie dla osób, które tęsknią za nowymi książkami, czytają na czytnikach, smartfonach/tabletach lub lubią słuchać audiobooków, a nie miały do tej pory karty bibliotecznej – zapraszają bibliotekarze.

Zapis zdalny – krok po kroku

  • Czytelnik wchodzi na stronę biblioteki www.bibliotekabemowo.pl
  • Wprowadza do formularza dostępnego na stronie dane adresowe oraz swój numer telefonu i przesyła je, potwierdzając, że zapoznał się z regulaminem.
  • Na podany numer telefonu czytelnik otrzymuje wiadomość SMS zawierającą w treści TOKEN.
  • Po prawidłowym wprowadzeniu TOKENa zapisujący się zostaje poinformowany, żeby oczekiwał połączenia Google Duo (połączenia video) z numeru: 506 875 176 (zawsze tego samego).
  • Podczas video sesji bibliotekarz poprosi o okazanie dowodu osobistego – spisze z niego numer PESEL oraz imię i nazwisko czytelnika.
  • Po wprowadzeniu przez bibliotekarza danych do systemu czytelnik otrzyma SMS z danymi do logowania na swoje nowo utworzone konto biblioteczne i może już wypożyczać e-booki oraz e-audiobooki.
Źródło zdjęć: freepik.com, BP Bemowo, mat.pras.