Do 14 stycznia można składać wnioski w programie „Niepodległa”

Do najbliższego piątku trwa nabór w programie dotacyjnym „Niepodległa”. To szansa na zdobycie nawet 100 tys. złotych na działania o charakterze regionalnym upowszechniające wydarzenia historyczne.

Niepodległa

• Cel: Szerokie włączanie mieszkańców Polski w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości.
  • Dofinansowanie: od 10 000 złotych do 100 000 złotych
  • Wkład własny: 15%
  • Termin złożenia wniosku: 14 stycznia 2022
  • Szczegóły
  • Biblioteki, które otrzymały dofinansowanie w ubiegłym roku

Rodzaje kwalifikujących się zadań:

• festiwale, koncerty, spektakle (teatralne, muzyczne i inne)
  • rekonstrukcje historyczne
  • wystawy wraz z katalogami
  • projekty edukacyjno-animacyjne oparte na interakcji i współdziałaniu – warsztaty, gry terenowe, questy oraz wykłady, lekcje tematyczne, spacery tematyczne, spotkania, konkursy
  • wytyczenie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych
  • murale
  • działania organizowane on-line: koncerty, wykłady, spotkania, konkursy, wystawy, warsztaty, oprowadzania i spacery tematyczne, tworzenie tematycznych stron internetowych i aplikacji.