spot_img

Spotkania dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. 12 przykładów

Klub mangi

Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ w Elblągu prowadzi Dyskusyjny Klubu Mangi w wersji online. Cykl jest skierowany dla młodzieży w wieku powyżej 12. roku życia, która jest zainteresowana tematem mangi oraz kultury japońskiej.

Gdańskie Spotkania Komiksowe

Na festiwal składają się warsztaty, prelekcje i spotkania z twórcami, znawcami oraz wydawcami komiksu. Wśród tematów można znaleźć m.in. prelekcję o znaczeniu kostiumu w komiksie i filmie superbohaterskim albo o tym, jak stworzyć i wydać swój pierwszy komiks. Podczas festiwalu można zdobyć autografy twórców komiksów w „strefie autografów” albo nabyć komiks podczas giełdy komiksów. Wśród atrakcji również czekają 24-godzinny Maraton Komiksowy (podczas którego należy stworzyć 24 plansze komiksu na zadany temat) oraz rysowanie najdłuższego komiksu.

Też chcesz, by Twój projekt znalazł się w Lustrze Biblioteki?
Napisz do mnie b.morawiec@lustrobiblioteki.pl!

Spotkania z arcydziełem

W listopadzie w Bibliotece Raczyńskich czas na „Spotkania z arcydziełem”. To okazja do podziwiania na żywo najcenniejszych zbiorów bibliotecznych. Bohaterem XXXI spotkania stał się „Rejestr żup solnych bocheńskich” z 1512 roku, skryty w unikatowej oprawie kopertowej, ozdobionej superekslibrisem Andrzeja Kościeleckiego. Spotkanie są transmitowane na Facebooku.

Listopadowe prześmiechy w bibliotece

To festiwal śmiechu organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Suwałkach po raz czwarty. Ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z biblioteką jako miejscem ciszy. Na uczestników czekają: przeglądanie się w lustrze w holu biblioteki, fotobudka, konkurs na nagranie śmiesznych opowieści, żartów, stand-upu czy zajęcia dla rodzin „Listopadowe otwieranie na czytanie”.

MAMY-to

Jak rozwijać się na urlopie macierzyńskim, to tylko w bibliotece. W Krynicy-Zdroju zakończył się właśnie projekt wspierający młode mamy. Były warsztaty z szycia, doskonalenia zawodowego, nawiązywania relacji, radzenia sobie ze stresem, autoprezentacji i nie tylko.

Spektakl słowno-wokalno-muzyczno-taneczny

Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku na 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowała spektakl słowno-wokalno-muzyczno-taneczny w oparciu o utwory literackie, muzyczne, które przez lata podtrzymywały tożsamość narodową i zagrzewały do walki. Do aktywnego udziału w spektaklu zaproszono mieszkańców miasta, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w różnych rolach.

Kreatywne hobby dla seniora

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty rękodzieła dla osób w wieku emerytalnym. Podczas zajęć uczestnicy uczą się, jak wykonać makramę, kwiaty z foamiranu, herbaciarkę, okazjonalny stroik lub pakować i ozdabiać prezenty. Czas umilają rozmowy przy ciastku i filiżance kawy. Rękodzieła i relacje z zajęć umieszczono na blogu biblioteki.

Nordic walking

Pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowych duch” biblioteka promuje aktywność fizyczną wśród mieszkańców. W bibliotecznej filii Osiedle Młodych MiPBP w Golubiu-Dobrzyniu zawiązano niedawno grupę osób, która będzie ruszała w marsz z kijkami. Spotkania nordic walking będą odbywać się co dwa tygodnie w różnych miejscach i kończyły powrotem do biblioteki.

Kursy zawodowe

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu w ramach projektu „Biblioteka bez barier” organizuje kursy zawodowe: kosmetyczki, florysty, wizażysty-stylisty, dietetyka, grafika komputerowego czy pracownika kadr i płac. Obejmuje on wsparciem w szczególności osoby niepełnosprawne i ich najbliższych, seniorów, młodzież, osoby bezrobotne i bierne zawodowo.

Pasjonaci są wśród nas

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku nieprzerwalnie prowadzi cykl „Pasjonaci są wśród nas”. Jest on skierowany do każdego, kto chce podzielić się swoimi zainteresowaniami czy pasjami w kameralnym gronie.

Szachy dla (nie)wtajemniczonych

To propozycja Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu skierowana dla entuzjastów gry w szachy. Podczas spotkań można od zera poznać tajniki tej arcyciekawej gry, jak i doskonalić własne umiejętności na szachownicy.

Warsztaty komunikacji werbalnej i niewerbalnej

Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle poświęcone były zagadnieniu komunikacji we współczesnej kulturze. Licealiści zastanawiali się jakie elementy wpływają na przekaz informacji w stosunkach międzyludzkich. Dzięki odgrywaniu przykładowych scenek sytuacyjnych przekonali się, że odpowiednia komunikacja warunkuje tworzenie prawidłowych relacji we wszystkich przestrzeniach życiowych.

Szukaj innych pomysłów na wydarzenia w bibliotece TUTAJ!


Źródło zdjęć: freepik.com, mat.pras.: Beata Wróblewska (MBP Otwock), plakat Igor Wolski (dla WiMBP Gdańsk), MBP Jasło