spot_img

Bezpłatne kursy zawodowe w bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu w ramach projektu „Biblioteka bez barier” zorganizowała kolejny kurs zawodowy. 100-godzinny kurs kosmetyczny zakończył się egzaminem zawodowym. Uczestniczki dowiedziały się, jak poprawnie dbać o skórę, jakie zabiegi dopasować do różnych rodzajów skóry oraz jakich produktów oraz narzędzi do tego używać. Kurs pozwolił uczestniczkom zdobyć certyfikat i wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu kosmetyczki. Oprócz zabiegów estetycznych i upiększających, przyszłe kosmetyczki nauczyły się jak zachować bezpieczeństwo pracy i zadbać o zdrowie skóry swoich przyszłych klientek.

W ramach projektu odbyły się między innymi kursy zawodowe: florysty, wizażysty-stylisty, dietetyka, grafika komputerowego czy pracownika kadr i płac.

Zostań bibliotekarzem i zobacz aktualne oferty pracy


„Biblioteka bez barier” to projekt stawiający za cel wzrost potencjału społecznego i zawodowego społeczności zamieszkującej obszar rewitalizowany Raciborza w trzech krokach: po pierwsze indywidualna aktywizacja uczestników, po wtóre ich integracja ze środowiskiem, także spoza obszaru rewitalizacji, a po trzecie rozwój kompetencji, kwalifikacji i predyspozycji zawodowych. Projekt, realizując program aktywności lokalnej, w oparciu o Gminny Program Rewitalizacji Miasta Racibórz, obejmuje wsparciem w szczególności osoby niepełnosprawne i ich najbliższych, seniorów, młodzież, osoby bezrobotne i bierne zawodowo, na podstawie opracowanych ścieżek reintegracji. W projekcie likwidowane są nie tylko bariery techniczne, finansowe i organizacyjne w dostępie do usług aktywnej integracji, ale przede wszystkim mentalne, decydujące o konieczności przeprowadzenia rewitalizacji społecznej.

Wartość projektu to ponad 701 tys. złotych.


Źródło zdjęć: freepik.com