II edycja Festiwalu Chełmskie spotkania z literaturą i III Chełmskie Targi Książki odbędą się od 9 do 11 maja 2024 roku. Program obfituje w promocję nowych książek, spotkania autorskie, warsztaty, akcje czytelnicze i inne aktywności. Lustro Biblioteki objęło wydarzenia swoim patronatem.

Na cykl wydarzeń składają się spotkania ze znanymi i poczytnymi polskimi pisarzami, podróżnikami, reporterami i wykonawcami poezji śpiewanej, a także warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży i seniorów. Wszystkie wydarzenia poprzedzone będą informacjami promocyjnymi o autorach. Autorzy zaprezentują swój warsztat twórczy, najciekawsze fragmenty swoich książek i odpowiedzą na pytania uczestników spotkania.

Finałowym wydarzeniem będą III Chełmskie Targi Książek z prezentacją oferty lokalnych oficyn wydawniczych, która przyczyni się do ich promocji oraz wzrostu zainteresowania miastem i regionem, jego historią i teraźniejszością, sytuacją gospodarczą, życiem społecznym, kulturalnym, turystyką i zabytkami.

Strona www wydarzenia

Źródło zdjęć: freepik.com, mat.pras.