spot_img

MAMY-to – projekt dodający skrzydeł młodym mamom

Jak rozwijać się na urlopie macierzyńskim, to tylko w bibliotece. W Krynicy-Zdroju zakończył się właśnie projekt wspierający młode mamy.

Projekt „MAMY-to!” został stworzony przez Bibliotekę Publiczną w Krynicy-Zdroju z myślą o mamach, które będąc na urlopach macierzyńskich czy wychowawczych nie zawsze miały czas dla siebie. Celem było pokazanie młodym kobietom wiele możliwości rozwoju, które są na wyciągnięcie ręki i wcale nie wymagają wielkiego wysiłku.


Czas, który spędziły razem na warsztatach miał im uzmysłowić, że dzieci mogą zostać pod opieką kogoś innego, a one mogą się skupić na sobie. Czas na rozmowę, kawę, możliwość wygadania się to przecież nie jest czas stracony. To moment, w którym odpoczywamy, nabieramy sił do dalszej walki z codziennymi obowiązkami – podsumowuje biblioteka.

Projekt był tak skonstruowany aby poruszyć różne aspekty rozwoju. Był podzielony na kilka etapów. Pierwszym z nich były warsztaty z szycia, podczas których powstały między innymi piękne czapeczki, spodenki, opaski i spódniczki dla dzieci. W trakcie kolejnych spotkań uczestniczki dowiedziały się: jak rozpocząć działalność i rozwijać swoją własną firmę od przysłowiowego zera, jak promować firmę w social mediach, jak komunikować się z innymi i nawiązywać relacje, jak radzić sobie ze stresem. Nauczyły się pisania CV, właściwej autoprezentacji, a także wzięły udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej.

Na zakończenie odbyło się spotkanie z kosmetyczką. Dzięki drobnym zabiegom kosmetycznym wszystkie uczestniczki poczuły jak niewiele trzeba aby stać się piękną. Z kolei trener uświadomił mamom jak ważną rzeczą jest dbanie o kondycję fizyczną i pokazał elementy samoobrony i kickboxingu.

– W związku z tym, że przeprowadzony przez bibliotekę projekt spotkał się z tak dobrym odbiorem, a dzięki pozyskanym środkom udało się nam wzbogacić o kolejny sprzęt do szycia, planuje się przeprowadzić następne warsztaty skierowane do osób chcących się rozwijać tak, aby każdemu mogły wyrosnąć skrzydła tak, jak naszym mamom – zdradza biblioteka.


Źródło zdjęć: BP w Krynicy-Zdroju