Mokotowska biblioteka poradziła sobie podczas pandemii

Zachęcam do przeczytania wywiadu dotyczącego funkcjonowania placówek Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy podczas epidemii. Na pytania odpowiada zastępca dyrektora, która na wstępie zaznacza, że „ogromne wsparcie w czasie pandemii dała Biblioteka Narodowa”. Warto zwrócić uwagę na wątek podejścia do czytelnika w tym trudnym czasie, rozwoju e–usług i zmianę trybu działań.

Pandemia i wywołany nią kryzys jest dla mokotowskiej Biblioteki wyzwaniem i szansą na rozwój. Zmieniliśmy tryb działania, rozwinęliśmy e-usługi, ostatnio uruchomiliśmy wideo zapis umożliwiający zdalne zapisanie się do biblioteki. Działalność w przestrzeni tradycyjnej przeniosła się w dużej części do rzeczywistości sieciowej. Biblioteka wzbogaciła się o nowe kompetencje i umiejętności pracy w sytuacji zagrożenia, ale straciła emocje związane z bezpośrednim kontaktem z użytkownikiem.

Więcej: poludnie.com.pl

Źródło zdjęć: BMM