spot_img

Nowa Mediateka w Mońkach

W powiecie monieckim (woj. podlaskie) powstała nowa mediateka. Filia Biblioteki Publicznej w Mońkach to wielofunkcyjna przestrzeń, która mimo rozpoczęcia działalności, wciąż czeka na oficjalne otwarcie.

– W grudniu 2020 roku do użytku został oddany budynek Mediateki. Obiekt nie ma barier architektonicznych i jest objęty darmowym dostępem do WiFi. Niestety z powodu pandemii wciąż nie odbyło się uroczyste otwarcie instytucji – mówi Wiesława Filipkowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Mońkach.

Sercem Mediateki jest wypożyczalnia z wolnym dostępem do książek. Można tu również wypożyczyć audiobooki, komiksy oraz gry planszowe dla młodzieży i dorosłych.

Młodych użytkowników z pewnością zainteresuje strefa gier z konsolami oraz czytelnia internetowa z 5 stanowiskami komputerowymi.

W skład Mediateki wchodzą też pomieszczenia takie jak: pokój cichej nauki, sala wielofunkcyjna oraz sala konferencyjna. Miejscem spotkań kulturalno-naukowych jest sala kinowa przeznaczona do projekcji filmów, spektakli teatralnych czy innych wydarzeń. W holu wyznaczono przestrzeń wystawienniczą.

Zobacz więcej nowych bibliotek!

Źródło zdjęć: BP w Mońkach, mat.pras.