spot_img

Nowe biblioteki – na rzecz czytelnictwa

Dziś trzy biblioteki, które zostały zmodernizowane z myślą o promocji czytelnictwa. Jedna z nich jest już otwarta, w dwóch trwają przenosiny księgozbioru i wykończenia wnętrz.

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu – Filia w Przysietnicy

W Przysietnicy otwarto filię biblioteczną. W środku znajdują się: wypożyczalnia dla dorosłych, oddział dla dzieci i młodzieży, stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna oraz antresola ze stanowiskami do pracy cichej. Budynek z zewnątrz przypomina skandynawskie projekty. We wnętrzu biel przeplata się z żywymi kolorami. Modernizacja kosztowała 3,7 mln zł.

Więcej zdjęć w galerii na stronie internetowej biblioteki.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Rafał Kubik dla PiMGBP w Starym Sączu (także lead)

Biblioteka Publiczna w Supraślu

Rozpoczęła się przeprowadzka biblioteki do nowej siedziby. Budowa postindustrialnego obiektu z czerwonej cegły i z dużymi oknami trwała ponad rok. Miejsce to będzie przeznaczone dla każdego, niezależnie od wieku. Nie zabraknie akcentów regionalnych, przestrzeni do spotkań kulturalnych i wystaw. Inwestycja pochłonęła ponad 4 mln zł. O nowej bibliotece można przeczytać w lokalnym kwartalniku.

Więcej: strona www biblioteki

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna

Kończy się remont siedziby głównej Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Benickiej 9. Nowe regały wkrótce zapełnią się książkami. Będzie można je czytać wygodne na pufach przy parapecie. W przeprowadzce 80 tys. woluminów pomagają lokalne ośrodki, a relację można śledzić na Facebooku biblioteki. Przestrzenie zostały podzielone na Strefę Animacji dla najmłodszych, Strefę Młodych i Strefę Multimedialną. Obok nich sala warsztatowa i Pokoje Cichej Pracy. Przemiany kosztowały prawie 3 mln zł.

Więcej: strona www biblioteki

Zobacz więcej nowych bibliotek!