spot_img

Strefa małego czytelnika w Bojanowie już gotowa!

Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie zakończyła prace związane z powstaniem nowego oddziału dziecięcego – Strefy małego czytelnika.

Nowa strefa przeznaczona dla najmłodszych powstała w pomieszczeniu po dawnej księgarni. Zakres prac obejmował remont pomieszczenia oraz wyposażenie w meble i sprzęt multimedialny. Zakupiono także schodołaz umożliwiający dostęp do biblioteki osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

– Dzięki realizacji tej inwestycji bojanowska biblioteka zyskała kolorowe miejsce, przyjazne dla najmłodszych użytkowników, z wystrojem i wyposażeniem dostosowanym do tej grupy. Celem projektu jest podniesienie walorów funkcjonalnych i estetycznych biblioteki, dzięki czemu będzie mogła sukcesywnie rozszerzać swoją dotychczasową ofertę o nowe, innowacyjne formy dla szerokiej grupy odbiorców, od najmłodszych po młodzież, seniorów i osoby niepełnosprawne – mówi Maria Biadalska, dyrektor MBP.

Ostatecznie powierzchnia użytkowa biblioteki powiększona zostanie o 46 mkw. Całość prac kosztowała niespełna 98 tys. zł, a wartość dofinansowania to około 73 tys. zł.

https://lustrobiblioteki.pl/2020/07/biblioteka-cyfrowa-jako-naturalne-rozwiazanie-problemow-z-ktorymi-borykaja-sie-placowki-biblioteczne/
Źródło zdjęć: MBP w Bojanowie