spot_img

Bydgoszcz: biblioteki otwarte a czytelników brak

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy obowiązują limity czytelników przebywających w czytelniach. Za sprawą trwającej epidemii i wznowieniu działalności w czytelni czasopism może przebywać jednocześnie do 11 osób, a w pracowni regionalnej do 7 osób. Liczba wypożyczeń w stosunku do ubiegłego roku spadła aż o połowę, a biblioteka mimo trudnych czasów stara się o każdego czytelnika.

Mimo, że wszystkie filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej pracują już normalnie 6 dni w tygodniu, czytelników jest znacznie mniej. Także w czytelniach, które po dwumiesięcznej przerwie wznowiły działalność na początku czerwca. Limit 11 osób korzystających z czytelni głównej praktycznie jest niewykorzystywany – podaje lokalny oddział TVP.

– Pierwsze dni to rzeczywiście bardzo dużo przybywało czytelników, ale po miesiącu zrobiliśmy statystyki i liczba odwiedzin i wypożyczeń spadła nam prawie o 50 proc., ponad 40 proc. w każdych placówkach: filiach i bibliotece głównej. Ludzie są bardzo ostrożni – wyjaśnia dla TVP3 Danuta Kaczmarek, zastępca dyrektora WiMBP w Bydgoszczy.

Czytaj więcej na bydgoszcz.tvp.pl
Źródło zdjęć: freepik.com – jcomp