Wytyczne dla funkcjonowania bibliotek szkolnych w trakcie epidemii

W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju stopniowo uruchamiana jest praca szkół i innych placówek organizujących zajęcia. Wiąże się to z koniecznością stosowania nowych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo dzieciom, młodzieży oraz pracownikom, w tym nauczycieli bibliotekarzy. Uczniom, którzy będą korzystać ze szkół w określonym zakresie, zapewniona ma zostać możliwość korzystania z biblioteki szkolnej. Wznowienie działalności już od 25 maja 2020 r.

W ramach serwisu tematycznego #koronawirus – informacje dla bibliotek przygotowałam dla nauczycieli bibliotekarzy kompleksowy zestaw informacji, rekomendacji oraz przydatnych materiałów do pobrania.

Wytyczne dla funkcjonowania bibliotek szkolnych w trakcie epidemii, a w nich:

• podstawa prawna
  • ważne daty
  • wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej
  • konsultacje w szkole – wytyczne dla szkół
  • rekomendacje Biblioteki Narodowej
  • rekomendacje Ministerstwa Rozwoju
  • inne wskazówki dla bibliotek szkolnych
  • dyskusje na Forum Bibliotekarzy
  • Poradnia Biblioteki Narodowej w zakresie bibliotek szkolnych
  • przykłady otwarcia bibliotek szkolnych
  • przydatne informacje i materiały.

Podziel się doświadczeniami!

Zachęcam również do dzielenia się swoimi materiałami oraz doświadczeniami. Najciekawsze z nich będą publikowane na bieżąco na stronie Lustra Biblioteki oraz promowane w mediach społecznościowych, Forum Bibliotekarzy oraz w nowym serwisie.

Zgłoszenia wysyłajcie na adres: redakcja@lustrobiblioteki.pl

Z bibliotekarskim pozdrowieniem,

Źródło zdjęć: freepik.com