spot_img

Nowe biblioteki – multicentra z rozgrywką

Multicentrum i Rozgrywka to dwie nowe biblioteki, które powstały dla mieszkańców Kwidzyna i Łodzi. W Ciężkowicach MBP otworzyła filię dla przedszkolaków, natomiast we Wrocławiu powstała Biblioteka Żydowska. Oprócz tego rozbudowa i modernizacja czeka na bibliotekę w Bolewicach.

Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie

Koncepcją Multicentrum jest zapoznawanie dzieci, młodzieży i dorosłych ze światem technologii. To interaktywne centrum nauki służące wzbogacaniu wiedzy oraz oferujące szeroki zakres działań i doświadczeń dotyczących wielu tematów, połączonych z zaawansowanymi i najnowszymi technologiami informatycznymi.

Do dyspozycji mieszkańców w Multicentrum jest 5 działów: K-First dla najmłodszych oraz MultiMuzyka, MultiRobotyka, Multitechnika i Multinauka.

Więcej: strona www biblioteki, fot. BM-P w Kwidzynie

Biblioteka Miejska w Łodzi

Przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3 w Łodzi swoją działalność rozpoczęła nowa filia – Biblioteka Rozgrywka. Wyremontowany budynek zyskał sale multimedialną i warsztatową, miejsce dla całych rodzin wraz z pociechami oraz miejsce do gry w wielkoformatowe szachy. Odbywają się tutaj turnieje gier, a nawet warsztaty perkusyjne czy szkolenia z pisania bajek skierowane dla rodziców. Dla zaczytanych nie brakuje nowych książek.

 Więcej: strona www biblioteki, fot. Łódź pełna kultury (także lead)

Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzichowie

Rozbudowa i modernizacja biblioteki w Bolewicach za ponad milion złotych. Przedsięwzięcie, które zakończyć ma się z końcem 2020 roku, pozwoli bibliotece zyskać większą i nowoczesną przestrzeń, a czytelnikom na komfortowe korzystanie z placówki.

Więcej: strona www biblioteki, fot. GBP w Miedzichowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach

Wnętrze biblioteka w Ciężkowicach, mieszczącej się w budynku Przedszkola Miejskiego nr 4, zyskało zupełnie nowe oblicze. Oprócz pokaźnego księgozbioru, liczącego ponad 20 tysięcy woluminów, w siedzibie książnicy znalazło się wiele sprzętów i atrakcyjnych udogodnień dla najmłodszych czytelników. Została wyposażona w kolorowe, dostosowane do potrzeb maluchów meble, interaktywne zabawki, gry oraz teatrzyk kamishibai – podaje Urząd Miejski w Jaworznie.

Więcej: Biblioteka Przedszkolaka w Ciężkowicach, fot. Urząd Miejski w Jaworznie

Biblioteka Żydowska we Wrocławiu

15 września w budynku przy ulicy Włodkowica 5 odbyło się otwarcie Biblioteki Żydowskiej. Można w niej znaleźć książki napisane po hebrajsku, ale też angielsku i polsku. Początkowo biblioteka będzie działała jako czytelnia – relacjonuje Michał Hernes z serwisu tuwroclaw.com.

Więcej: Tłumy na otwarciu Biblioteki Żydowskiej we Wrocławiu